Framoz Rousínov měl při lichém počtu účastníků volno.

Turnaj je samozřejmě především přípravou, která navíc je v tomto období zaměřena hlavně na kondiční část, ale na týmech Vyškova i Blanska byla znát snaha získat první body. Vyškovští měli na kontě dvě porážky, Blansko jednu. Po vyrovnaném úvodu se postupem času více prosazoval divizní favorit a šel do vedení gólem stopera Poláška. Ten po Hodinářově centru v souboji tělo na tělo přetlačil blanenské stopery. Vyškov v poločase vedl zaslouženě, byť to klidně mohlo být 1:1. V poslední minutě ztratil Žoček míč před vlastním pokutovým územím a Vyškov měl štěstí, že Crhák dorážel míč na dlouhou nohu a zvedl jej do břevna.

Bolely ho oči

Druhou půli odstartoval mazáckou střelou z hranice pokutového území Lička a zdálo se, že Vyškov si další průběh zápasu pohlídá. Nehlídal, ale vypustil. Svěřenci trenéra Valdemara Horvátha se stáhli před vlastní velké vápno a umožnili Blansku výraznou územní převahu. Navíc se jim z hluboké defenzívy nedařilo zakládat rychlé brejky. Ty byly spíš výjimkou.

„Ve druhém poločase mě z toho bolely oči. Bylo to bez pohybu. Bojovnosti. Málo uhraných balonů. Zkrátka chyběla fotbalová kvalita. Dali jsme sice rychle druhý gól, ale pak jsme úplně odešli. Víc hráčů bylo na střídání, ale mohl jsem vyměnit jen tři,“ přiznal Horváth.

Jeho blanenský protějšek Michal Kugler byl přes porážku viditelně spokojenější. „Nepodařilo se nám chytit vstup do utkání. Soupeř nám dal branku ze standardní situace, my jsme si vypracovali šance, bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Ve druhém poločase jsme hned z prvního útoku inkasovali, poté jsme se však zlepšili a soupeře jsme přehráli. Celkově s prvním poločasem jsem spokojený nebyl, se druhým už ano,“ shodl se v hodnocení zápasu s Horváthem.

Jak naznačil vyškovský kouč Horváth, jeho kádr je zatím pro zranění a nemoci dost prořídlý. Opačným případem je Radim Farník, který pro svalové zranění nedohrál konec podzimní sezony a na hřišti se objevil poprvé po dlouhé pauze. „Jsem v pořádku. Svaly drží, ale v tomto mrazu to je opravdu stále asi dost risk. Ale dávám si pozor,“ sdělil ke svému zdravotnímu stavu.

Kamarádi hecovali

Farník ve Vyškově hostuje právě z Blanska a tak není divu, že před i po zápase slyšel hecy o uprchlících. „To víte, že mě kluci museli hecovat, ale všechno je to samozřejmě v kamarádském duchu. Já chci hrát ve Vyškově, s Blanskem jsme na všem dohodnutí. Dnes nám to ale moc nešlo. První poločas byl z naší strany ještě jakž takž, ale ve druhém to bylo trápení. Asi to bylo o šancích. V první půlce jsme měli tutovku a několik dalších příležitostí. Je to o gólech, kdybychom je dali, tak by druhý poločas určitě vypadal jinak. Tak bylo Blansko aktivnější a přehrávalo nás,“ řekl zkušený záložník Vyškova.

Nadcházející sobotu je na pořadu okresní derby Vyškov – Rousínov. Kdy budou dohrány odložené zápasy z minulého týdne, Bystrc – Vyškov a Blansko – Rousínov, stále ještě není rozhodnuto. Souboj třetího kola Prostějov – Líšeň byl už před startem nalosován na úterý.

ZT Líšeň

Vyškov – Blansko 2:1 (1:0)

Branky: 28. Polášek, 41. Lička – 65. Crhák. Rozhodčí: Chabiča. Diváků: 40.
Vyškov: Kopáček – Král (57. Poprik), Hodinář, Polášek (41. Daněk), M. Kollár –
V. Novotný, Sigmund (69. Hejný), Žoček, Farník – Lička, Hradil. Trenér Valdemar Horváth.
Blansko – 1. poločas: Bednář – Bubeníček, Maška, Šplíchal, Šíp – Jarůšek, Klimeš, Zouhar, Doležel – Oulehla, Crhák. 2. poločas: Juran – Bubeníček, Maška (62. Klimeš), Pernica, Šíp – Sedláček, Vašák, Zouhar (62. Šplíchal), Jarůšek – Hansl, Crhák. Trenér: Michal Kugler.

Další výsledky: Líšeň – Bystrc 2:1 (1:0), Koudelka, Šudoma – Zedníček. Zbrojovka Brno U19 – Prostějov 3:5 (0:2), Ullmann, Frimmel, Levai – Hirsch 2, Matula, Machálek, Dostál.

7. Blansko 2 0 0 2 1:6 0

Příští kolo – úterý 14. února: 17.30 Líšeň – Zbrojovka U19. Sobota 18. února: 12.00 Zbrojovka U19 – Bystrc (v Brn. Ivanovicích), 13.00 Vyškov – Rousínov, 15.00 Líšeň – Blansko.

Po minutách:
3. První rohový kop Blanska nebezpečí pro vyškovskou branku nepřinesl.
6. Aktivní Sigmund vystřelil před blanenskou branku prudký centr, který brankář Bednář efektně jednou rukou vyboxoval před nabíhajícími útočníky.
9. Žoček se pokusil o střelu zdálky, ale skončila na tělech blanenských obránců.
10. Hradilovu přihrávku pár kroků před brankovou čarou Bednář zase stačil zachytit před nabíhajícím Ličkou.
13. Pořádně jedovatá Šípova placírka byla také dostatečně tvrdá, naštěstí pro Vyškovské těsně minula Kopáčkovu pravou tyčku.
19. Hradil se proháčkoval pokutovým územím přes tři beky Blanska, ale prázdnou branku z pár kroků trefit nedokázal.
25. Kollárova střela z dálky nebyla moc nebezpečná.
28. Sigmund zprava mířil přesněji, jenže stejně pár centimetrů nad levou šibenici.
28. 1:0 – Polášek. Po faulu na Sigmunda poslal Hodinář „svůj“ centr z trestného kopu přesně do ohně a tam byl nejsilnější zkoušený vyškovský stoper, který tělem dostrčil míč do sítě.
38. Sigmundova vykláněčka byla stylová i tvrdá, ale šla doprostřed blanenské branky.
39. Hansl utekl po pravé straně a Vyškov měl štěstí, že na jeho střílený přízemní centr přes malé vápno nikdo z blanenských nedosáhl.
40. Žočkovu zkaženou rozehrávku před vlastním pokutovým územím málem Vyškov zaplatil gólem. Naštěstí Crhák Oulehlovu přihrávku prodloužil jen do břevna.
41. 2:0 – M. Lička. Přesnou ranou z hranice velkého vápna po zemi přesně k levé tyči.
46. Králova střela byla nebezpečná, ale nepřesná.
47. Křížnou hlavičku Crháka do Kopáčkova protipohybu vyškovský gólman jen sledoval, jak míjí šibenici.
53. Po Hodinářově rohu vracel Farník volejem odražený míč těsně nad blanenskou branku.
61. Hodně práce měl Kopáček s tvrdou Hanslovou ránou po zemi.
65. 2:1 – Crhák. Odvážně si rybičkou naskočil na centr mezi vyškovské obránce a hlavou zblízka poslal míč za Kopáčka.
70. Nebezpečná Sedláčkova rána z úhlu zatřepala jen boční sítí vyškovské branky.
78. Vyrovnání měl na kopačce Šplíchal, ale v koncovce selhal.
80. Poslední minuta. Hradil se sám uvolnil a šel sám na brankáře Jurana, ale míč napálil jen do dobře vyběhnutého brankáře Blanska.