Hned v první minutě utkání druhého jarního kola Moraskoslezské ligy rozehrál zlínský Lukáš Motal trestný kop na Roberta Bartolomea, který se zasekávačkou zbavil obránce a levou nohou prostřelil Klimeše. O minutu později mohl skóre vyrovnat Stříž, ale nepřehodil brankáře Tomáše Holého.

Jak se vypořádat s brankovou příležitostí mu předvedl hned o pár desítek sekund později na druhé straně zlínský Šimon Chwaszcz, který zužitkoval centra Bartolomea. Rychlé vedení pak určilo charakter celého zápasu a pozápasová hodnocení se tak logicky točila zejména okolo této úvodní pasáže. „Na začátku jsme udělali všechno špatně. Máme rozehrávku, ale špatně si nahrajeme, je z toho trestňák, a já navíc nechytím slabou střelu. Přesto jsme mohli ihned vyrovnat. Místo 1:1 to bylo ve čtvrté minutě 0:2. To je velká psychická rána," konstatoval smolař zápasu, vyškovský brankář Jakub Klimeš, který se vrátil v mistrovském utkání do branky po dlouhých sedmi měsících. Skorou okolností před zraněním na podzim naposledy chytal v srpnu právě ve Zlíně.

Do poločasu bylo k vidění ještě několik zajímavých příležitostí. Zejména samostatná akce Radima Michálka volala po gólu. Domácí se snažili prosadit po standardních situacích. Nejdříve neproměnil hlavou Stříž, po něm Jan Krejčí a tak snížil až nohou doklepnutím zblízka Michal Jeřábek. „Standardky nám dělaly problém, Vyškovští je skvěle zahrávají, naštěstí se prosadili jen jednou," nemohl si nebezpečných standardek nevšimnout hostující trenér Bronislav Červenka.

„Šancí z toho bylo dost, gól jen jeden, ale musíme se do zakončení dostat i jinak. Momentálně je naše největší slabina právě proměňování šancí. Kluci jsou z toho psychicky dole už od přípravy. Musíme to v týdnu zlomit a začít myslet pozitivně. Jsem přesvědčený, že výsledky přijdou," řekl viditelně zklamaný domácí hrající kouč Jan Trousil.

Druhý poločas už byl mnohem klidnější, přesto bylo na obou stranách vidět několik dobrých gólových šancí. Vyškov hrozil hlavně po rohových a trestných kopech. Své šance postupně nepřetavili v gól Jeřábek, David Němeček a Lukáš Lahodný. Zlín naopak spoléhal na rychlé protiútoky. Pojištění náskoku se očekávalo hlavně po šancích Tomáše Masaře, Bartolomea, Chwaszcze a Štěpána Červenky. Některé šance spálili samotní hráči. Jiné zlikvidoval výbornými zákroky Klimeš. „Od toho tam jsem, chytit za stavu 2:1 nějaké gólovky je fajn, ale měl jsem chytit hlavně tu první střelu. Zápas by se pak vyvíjel jinak," dodal nespokojený domácí brankář.

Syn bývalého drnovického ofenzivního beka Červenka si tak spravil chuť až v 80. minutě, kdy mu Bartolomeu předložil míč do jasné příležitosti a upravil tak skóre na konečných 3:1 ve prospěch Zlína. Právě kvalita zlínských posil z A týmu byla tématem, pozápasového hodnocení obou trenérů. „Měl jsem šest hráčů z áčka, kvalita se určitě projevila. Jsem rád, že si nešli jen tak zahrát, ale odmakali to na sto procent. Přestože Vyškov prohrál, tak prokázal, že má také kvalitní mužstvo, a proto jsme viděli nadprůměrný ligový fotbal," byl evidentně spokojený zlínský kouč Červenka.

Více sebedůvěry

Jeho protějšek Trousil měl samozřejmě jiné pocity. „Vidět v ligovém zápase během úvodních tří minut tři gólovky a stav nula dva, to je výjimečné i v hokeji, natož ve fotbale. Zlínští kluci z první ligy prokázali kvalitu. Bartolomeu dal gól a na dva nahrál. Brankář Holý je podržel hned na začátku. Nijak zvlášť jsme se na ně nepřipravovali. Musíme věřit ve své fotbalové schopnosti, za bojovnost mohu kluky i pchválit, a příště v Holici zvítězit, a pozvat diváky na utkání s Vítkovicemi," věří ve výsledkový obrat vyškovšký hrající trenér.

MSFL
MFK Vyškov – FC Fastav Zlín B 1:3
Poločas: 1:2. Branky: 19. Jeřábek – 2. Bartolomeu, 4. Chwaszcz, 80. Červenka. Rozhodčí: Petr – Líkař, Vostřejž. DS: Mužík. ŽK: Lahodný – Hlobil. Diváků: 283.
Vyškov: Klimeš – Jeřábek, Trousil, Krejčí, Hodinář (85. Netopil) Němeček (79. Holub) – Studený, Lahodný, Stříž – Urbančok (60. M. Lička), Přerovský. Trenér: Jan Trousil.
Zlín B: Holý – Michálek, Malý, Janíček, Benčík – Bartolomeu (85. Blanař), Červenka, Hlobil, Motal, Masař (75. Hradil) – Chwaszcz. Trenér: Bronilav Červenka.

JAROSLAV HEJNÝ