Ze čtveřice Dražovice, Slavkov, Šaratice a starší dorost MFK Vyškov si s prvním soupeřem nejlépe poradili Dražovičtí, kteří v drtivém závěru nastříleli Ochozu u Brna čtyři góly.

Dražovice – Ochoz 4:1

Poločas: 0:1. Branky: Vlasák, Kříž, Galia, Jakeš – Kuropata. Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Valehrach, Kříž – Vlasák, Galia, Polášek – E. Bílek, M. Bílek, Pelc.

Pro Dražovice byl zápas vůbec prvním letošním srazem. V první půli se hráči tedy spíš seznamovali a pustili hosty do vedení. Pak měli štěstí, že Ochoz neproměnil čistou šanci. Ve druhém poločase přišlo dražkovické K.O. mezi patnáctou a třiadvacátou minutou, kdy nastříleli tři góly.

Trenér František Jakeš ale výsledkům z Líšně nebude přikládat mimořádný význam. „Navíc tohle byl náš úplně první zápas, takže hodnotit jej ani nebudu. My už delší dobu potřebujeme rozšířit kádr a pořád se nám to nedaří. V Líšni budeme postupně zkoušet některé mladé hráče, kteří projevili zájem u nás hrát. Zatím neodešel nikdo, ale Svoboda se připravuje s divizním Vyškovem," řekl Jakeš.

Slavkov – MS Brno 1:0

Poločas: 0:0. Branka: Udržal. Slavkov: Rettegy – Láznický, Holásek, Drobný, Líznar – Puček (40.Lysák), Opletal (40. Hejdůšek), Udržal, Houšť – Kopunec (55. Ondruška), Matocha.

Jaromír Piták, trenér: „Po celý zápas jsme byli aktivnější a fotbalovější. Vytvořili jsme si řadu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř zahrozil z brejků, při kterých nás podržel brankář Rettegy. V této fázi přípravy není výsledek podstatný, přesto mě potěšil přístup hráčů k zápasu a herní pohoda po zátěži v tréninkovém procesu."

Piták si naopak se zahájením přípravy pospíšil a mužstvo trénuje již od pondělí sedmého ledna. V přípravě je šestnáct fotbalistů. „Smyslem naší účasti v turnaji, ale to je určitě u všech klubů stejné, je zpestřit si hrubou fyzickou práci. Přitom i s míčem kluci absolvují určitou zátěž, ale víc je to baví. My pro jaro s velkými změnami nepočítáme. Trénují s námi tři naši dorostenci, chtěli bychom získat brankáře Rettegyho a vrátit by se měl Karel Opletal," dodal Piták.

Šaratice – Rapotice 1:1

Poločas: 0:0. Branky: Kovač – Laš. Šaratice: Plchut – Ptáček, Jedlička, Polášek Martin, Cenek – Polášek Michal, Zouhar, Rozbořil, Procházka – Flachs, Kovač.

Hrálo se vyrovnané a spíše bojovné utkání, ve kterém se střelecky prosadil navrátilec z Kobeřic Kovač. Šaratice koučoval ze hřiště hrající trenér Michal Jedlička, ale na lavičce by měl zůstat předseda klubu Milan Galia. V týmu už nemají Karáska a Davida Jedličku, kteří ukončili činnost ze zdravotních důvodů, naopak z hostování v Kobeřicích se vrátil Kováč. „První trénink jsme měli desátého ledna. Do přípravy jsme zařadili některé naše dorostence a chceme získat dva až tři kvalitní hráče na hostování nebo na přestup, abychom rozšířili kádr. To bychom měli vyřešit do konce února. Líšeňský turnaj bereme vyloženě tréninkově," ujistil Galia.

Vyškov 19 – Slovan Brno 0:1

Poločas: 0:0. Branka: Hamšík. Vyškov – I. poločas: Kostelka – Smékal, Jeřábek, Lahodný, Chalabala – Surala, Hradil – Šoupal, Vrána, Michálek – Holásek. II. poločas: Kostelka – Šprta, Jeřábek, Chalabala, Lahodný – Surala (60. Smékal), Horváth – Foitl, Hradil, Urbančok – Holásek.

Pavel Svoboda, trenér Vyškova: „Byl to vyrovnaný zápas, skoro bez šancí. Slovan se prosadil v 65. minutě střelou za velkým vápnem. Nám podobná střelba chyběla a málo jsme hráli po stranách."

Na úvod derby

V sobotu už v Líšni začne i hlavní skupina turnaje. Hned v prvním kole je na pořadu derby dvou nejlepších týmů z Vyškovska MFK Vyškov – Framoz Rousínov. V nejsilnější společnosti budou dále hrát Dosta Bystrc-Kníničky, Olympia Ráječko, ligový dorost Zbrojovky Brno a domácí tým (pozn. red: rozlosování přineseme v týdnu).

Jako poslední z trojice turnajů odstartuje v Líšni dorostenecký Foremo cup, a to 10. února. Z Vyškovska startují dorostenci Letonic a Slavíkovic, z Brna pak Moravská Slavia, Tatran Starý Lískovec, domácí dorost a líšeňské mužské céčko. Všechny turnaje se hrávají na dvakrát čtyřicet minut a umožňuje se vystřídat pět a při dohodě se soupeřem i vyšší počet hráčů.