Rousínovští fotbalisté začínají fotbalový podzim v pozici hostů. V rámci prvního kola krajského přeboru zamíří už v sobotu na Břeclavsko, kde v půl páté odpoledne vyzkouší pohostinnost klubu z Novosedel. „Nažhavení je dobré, kluci se těší, já také. Je tam dobrý týmový duch, myslím, že mančaft by docela těžký úvod mohl zvládnout," hlásil hned na úvod trenér Petr Krahulec.

Tak, jak bývá jeho dobrým zvykem, soupeře nemíní podcenit. „Jsou nebezpeční, vždyť hráli úplně v pohodě ve středu tabulky. Doma nebudou chtít rozdávat body, čekám do nich dobrý výkon, kvalitní standardky. Musíme to pokrýt, pohlídat si to," připomněl kouč Framozu. Nasadit do boje může optimální jedenáctku s jedinou výjimkou, kterou je Kupčík. Ten ještě laboruje s podvrknutým kotníkem.

Na druhé straně sobotní domácí se budou muset vypořádat s dvojnásobnou absencí a má v tom prsty tak jako u mnoha jiných klubů členství ve fotbalové asociaci. „Máme problém s Radkem Knee, který hostoval v Kohoutovicích, jeví se v dobrém světle a zřejmě by do zápasu naskočil. Stejně jako Šebesta, ten byl v Sokolu Březí a ani to není uzavřeno, takže nezbývá, než čekat," kroutil hlavou lodivod Bohdan Ryšavý.

Přesto se nevzdává minimálně remízové vidiny. „Střízlivý názor je, že Rousínov je jasným favoritem, ale my se budeme snažit jim tuto roli co nejvíce znepříjemnit. Zápas začíná bez branek a pokud nám bude trochu přát i štěstěna, pak nám to může vyjít," dodal.

Krajský přebor

1. kolo:

Novosedly – Framoz Rousínov

Sobota 11. srpna, 16.30 hodin