Spíše malá kopaná, než klasický fotbal by se dnes mohla hrát v Dědicích, kam zavítá Mikulov. Tedy alespoň podle počtu hráčů základních sestav dnešních soupeřů. Duel pětadvacátého kola krajského přeboru svede dohromady soupeře z opačných pólů tabulky, které však trápí stejný problém. Tím je kádr zdecimovaný nemocemi a zraněními.

Hostům budou pravděpodobně chybět čtyři hráči, domácí na tom budou ještě o něco hůře, když se budou muset obejít bez pěti mužů základní sestavy. Žalostný stav mužstva donutil dědického trenéra k vyřčení jen velmi skromného cíle. „V sestavě s několika dorostenci se budeme snažit neprohrát. Výhra by ale samozřejmě byla výborná,“ svěřil se kouč.

Jediné, co mu hraje do karet, je to, že jeho hráči mohou hrát v klidu a bez stresu. Doposud druhému celku tabulky sestup nehrozí a i případný postup do divize by byl spíše překvapením. „Nikdo na nás netlačí,“ řekl trenér Štěpán.

Na rozdíl od Dědic se Mikulov stále ještě dostatečně nevzdálil ze sestupových vod a jeho trenér Milan Volf má jednoznačný cíl. „Tak jako v každém zápase, chceme brát tři body. Nutně je potřebujeme,“ řekl.

Kromě zranění a nemocí vidí Volf i další problém Mikulova. „Vždy nás zdobila bojovnost, disciplína, agresivita a nasazení. V posledním zápase v Ratíškovicích nám to všechno ale chybělo,“ zlobí se.

Bitva o fotbalové body začíná dnes o půl páté odpoledne.