Přitom vítězství Vrchoviny nad domácí Dostou naprosto odpovídá průběhu hry, což uznali i největší patrioti klubu od Brněnské přehrady. „Hosté vyhráli zaslouženě, dobře bránili a Dostu k vážnějšímu ohrožení nepřipustili," konstatují oficiální bystrcké webové stránky slovy zpravodaje zápasu Oldřicha Havlíčka.

Zmíněné varování pro Vyškov má podobu fyzicky nadupaného týmu s nezvyklým počtem dvoumetrových dlouhánů. V základní sestavě jich bylo sedm a další seděli na lavičce. A všem jim šéfuje štírek v záloze s kapitánskou páskou čtyřiadvacetiletý Kamil Skalník. „Hosté podali výborný taktický výkon. Měli nebezpečné standardky a rychlé brejky. V plné míře dokázali využít menších rozměrů bystrckého hřiště i tamní vždy tak trochu vypjaté atmosféry. Napočítal jsem alespoň šest velice dobrých fotbalistů, ale měli i nějaké slabiny," všiml si trenér MFK Miloslav Machálek, který brněnský souboj bedlivě osobně sledoval.

SFK má po čtyřech letech nového trenéra. Ambiciózního Richarda Zemana, který odstoupil sám z rodinných důvodů, nahradil stejně vitální jeho bývalý asistent ze Ždírce Marek Štukhejl. Ten evidentně navazuje na Zemanův styl. Tedy především celohřišťové atakování soupeře a po získání míče rychlý přechod vpřed. Štukhejl vyslal v Bystrci na hřiště tuto sestavu: Vítek (mimochodem, krátce působil i ve Vyškově) – Buchta, Rostislav Sodomka (90. Michal Skalník), Dvořáček, Lukáš Smetana, Kolařík, Pavel Sodomka (12. Petr Sodomka), Pavel Smetana, Anderle (79. Polnický), Kamil Skalník, Wolker (86. Skryja). Po utkání mohl konstatovat, že tým šlapal jako dobře namazaný stroj. „K zápasu jsme chtěli přistoupit takzvaně zezadu a hrát brejky dopředu. Soupeř je znám svým rychlým přechodem do útoku, a tak jsme nechtěli otevřít obranu a nekupit chyby, aby je mohl potrestat. Taktika do puntíku vyšla. Bylo příjemné celý zápas sledovat, jak jsme hráli pospolu, týmově, silně kombinačně. Naše obranná linie byla zkušená, konstruktivní, prostě kvalitní. Záložní řada byla běhavá, presující, kombinující, fotbalová. A útok čítající jednoho muže už ve více posledních utkáních prokazuje svůj potenciál," chválil své svěřence nový kouč Vrchoviny.

Z jeho slov je patrné, co Vyškovské v nedělním odpoledni na Vysočině čeká. „Určitě to pro nás bude velice těžký zápas, ale chceme se se silným protivníkem sportovně porvat a při dobrém přístupu určitě máme na to uhrát dobrý výsledek," naznačil bodové plány Machálek.

Ten měl v poslední době problémy se zdravotním stavem či pracovním zaneprázdněním hráčů základní sestavy. Situace se moc nezměnila. Mimo hru je Filip Novotný, nad starty Machálka, Jeřábka, Čoupka a Schindlera visí otazník. Štukhejl je na tom o hodně lépe. „Už delší dobu nám chybí největší opora Folprech, ale zvykli jsme si hrát bez něho. Jinak jsme kompletní, takže sestava může být stejná jako v Bystrci. Co se týká Vyškova, víme, na co se připravit. Je to klasický jihomoravský tým, snaží se hrát kombinačně a hlavně má dost mladých a hodně běhavých kluků. Pro mě je hodně zajímavým hráčem například střední halv Martin Žoček," dodal kouč Vrchoviny.

Divize D

8. kolo:

SFK Vrchovina – MFK Vyškov

Neděle 22. září, 16.00 hodin

Stadion Sportovní ulice

6. Vyškov 7 2 4 1 12:8 10
8. Vrchovina 7 3 1 3 5:7 10

Zápasy v minulé sezoně:

Vyškov – Vrchovina 1:1 (0:1)

Vrchovina – Vyškov 0:0