Už v osmé minutě jihomoravský reprezentant Miloš Žoček vysunul Dvořáka za obranu, ten byl sám před brankářem Maňákem, ale netrefil branku. O tři minuty později domácí Kasala přepadl přes nohu Hartla a z nařízené penalty sám otevřel skóre. Pak Kasala utekl obraně, šel sám na brankáře Řepku, po jehož faulu následovala červená karta a penalta. Kasala ji sám proměnil. „To vyloučení zápas hodně ovlivnilo, ale možná ještě víc naše nevyužité šance. My jsme v prvním poločase nehráli špatně, ale místo, abychom vedli dva až tři nula, tak dostaneme dva góly z penalt," posteskl si trenér Rousínova Milan Boušek.

I v oslabení dokázali hosté dát kontaktní gól. A těsně před přestávkou mohli vyrovnat. Jenže zcela volný Josef Lička Dvořákovu zpětnou přihrávku nezpracoval. „Je to stále stejná písnička, dokážeme soupeře přehrát, ale pohrdáme gólovými šancemi. Ale je pravda, že ve druhém poločase domácí dokázali zkušeně využít početní převahy. My už jsme kontrovali jen bojovností. Navíc byl Bzenec velmi produktivní. My prostě z řady šancí nedáme nic a jim tam spadne všechno, do čeho kopnou," dodal Boušek.

Body pro Dražovice

Nižší krajské soutěže měly na pořadu dvě okresní derby. V I. A třídě se po vítězství nad Šaraticemi radovaly domácí Dražovice. V I. B třídě neměly Bohdalice na posílené béčko MFK Vyškov nárok a odjely s vysokým debaklem.

V Dražovicích se odehrála tradiční bojovná partie, kterou rozhodli oba domácí hrotoví útočníci Tomáš Pelc a Dušan Svoboda. Dražovice mohly získat rozhodující náskok už v prvním poločase, ale své dvě šance neproměnily a vstřelený gól jim rozhodčí neuznali. Mohlo je to mrzet, protože za stavu 1:0 v poslední minutě nastřelil šaratický Kopunec břevno. „Z celkového pohledu to asi bylo vyrovnané utkání, ale vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme měli víc šancí. Tyto tři body jsou pro nás moc důležité, v tabulce jsme už trochu odskočili od dolní poloviny," řekl manažer domácího klubu František Jakeš. Po Kopuncově břevně pak z protiútoku po sólu pečetil vítězství domácích Svoboda. „Domácí byli většinu utkání lepší, ale kdybychom měli trochu štěstíčka, mohli jsme odvézt bod," konstatoval předseda TJ Šaratice Milan Galia.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Bzenec – Rousínov 4:1

Poločas: 2:1. Branky: 11. z pen., 26. z pen., 64. a 70. Kasala – 34. Dvořák. Rozhodčí: Putna. ČK: 27. Řepka (Rous.). Bzenec: Maňák – Andrýsek (70. Mírovský), Lejsal, Vybíral, Dulovecz – Radmil, Šmahaj, Škodík (84. Horák), Zúbek – Knotek (46. Paták), Kasala. Trenér: Libor Škodík. Rousínov: Řepka – Pospíšil (46. Holásek), Hartl, Mrnuštík, Pupp – Dvořák, Beneš, Žoček, Kupčík (71. Lacek), Honek (27. Slovák) – J. Lička (84. Legner). Trenér: Milan Boušek.

I. A TŘÍDA

Dražovice – Šaratice 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 81. Pelc, 90. Svoboda. Dražovice: Vrána – Řepka, Škarabela, V. Pelc, Pospíšil – Král, Novotný, Vlach, Snášel (70. Gottwald) – Svoboda (90. Starý), T. Pelc. Trenér: Petr Starý. Šaratice: Rettegy – Rozbořil, M. Polášek (80. Dolák), M. Galia, Cenek – Straka, Kopunec, Bajgar, Smetana, Baňa – Spáčil.

I. B TŘÍDA

Vyškov B – Bohdalice 8:1

Poločas: 5:0, branky: M. Lička 3, J. Čtvrtníček 2, Urbančok 2, M. Kollár – T. Kummer. Vyškov: Štěpán – V. Novotný, M. Kollár, Gottvald, Kucharčuk – Urbančok (70. Heger), Kameník (77. Neděla, Sigmund (40. J. Horváth), Ondra (50. P. Čtvrtníček) – J. Čtvrtníček, M. Lička. Trenér: Martin Neděla. Bohdalice: Paštěka – Kudlička (82. Vaculčík), Jašíček, Prachař, Ondráček – Usnul, Podaný, Hladký, T. Kummer – Pacejka, Smejkal (60. Neděla).