„Je to na nic, žádná jednoduchá situace," potvrdil vrásky na čele trenér Petr Krahulec.

Asi se Slovákem

Práci mezi třemi tyčemi si v barvách Framozu v této sezoně tak nějak rovnoměrně rozdělují dva borci. Jenže Tomáš Ustohal si před dvěma týdny nešťastně zlomil prst při porážce v Bzenci a Jan Trnavský si stejnou část těla vykloubil o pár dní později. Přesto proti Znojmu nastoupil, ale aby toho nebylo málo, natáhl si tříslo. „Odchytal to, ale není to ono, na výkopy, na rozehrávku, držení míče, prostě na všechno. Přesto jsem ho nechtěl střídat a hodit tak do vody mladého nezkušeného kluka," osvětlil kouč.

Na mysli má Františka Slováka, chytajícího za rousínovskou rezervu 1.B třídu, skupinu A. „Byl už připraven na lavičce, ale nechtěl jsem to riskovat. Každopádně pokud by nemohl nikdo z těch dvou, pak po něm sáhneme," vyhlásil.

Brankářská pozice ovšem není jedinou otázkou dnešního duelu. Půjde i o to, jak se obě strany vypořádají s předchozími slabšími výkony. O nepříliš povedeném střetnutí Framozu proti Znojmu už byla řeč, Novosedly na tom nejsou o moc lépe, když v posledním domácím vystoupení proti o záchranu hrající Kuřimi jen remizovali, taktéž bez jediného rozvlnění sítě. „Hráli ze zabezpečené obrany a nám se těžko jde takzvaně do plných, na to nemáme ideální mančaft. Dostávali jsme se k vápnu, ale dál to už moc nešlo, měli jsme jen čtyři střely za zápas. Nemělo by se to opakovat, Rousínov je sice technický tým s klukama se zkušenostmi z divize, ale v domácím prostředí body nesmíme odevzdávat," prohlásil trenér dnešních hostů Bohdan Ryšavý.

Odveta za podzim

V podzimním vzájemném zápase vyhrál Rousínov 1:0 trefou Králíčka z pokutového kopu. „Vzpomínáme si dobře, byl to vyrovnaný zápas a prohráli jsme nešťastnou penaltou. Předvedli jsme tam dobrý výkon a chtěli bychom jim tu porážku vrátit," řekl.

Zdravý respekt má i Krahulcova družina. „Je to podobný mančaft jako my. Je tam kvalita, zkušenost hlavně ve středové linii a mají poměrně rychlé útočníky. Už jsou v suchu ohledně záchrany, budou hrát klidně, uvolněně a doma nás budou chtít překvapit. Čeká nás zajímavé utkání, kde se můžou hráči dobře ukázat," zmínil lodivod.

Každopádně nerad by se vracel domů s prázdnou. „Chceme vyhrát, přeci nemůžeme zabalit sezonu předem, protože už zůstaneme ve středu tabulky. Bavil jsem se o tom i přímo s klukama, bereme to tak, že každý má právo mít v sezoně slabší chvilku. Budu rád, když poslední výpadek odčiníme," pobídl svěřence.

Krajský přebor

26. kolo:

Novosedly – Rousínov

Sobota 26. května, 16.30 hodin

Tabulka:

7. Rousínov 25 12 5 9 39:27 41

9. Novosedly 25 10 5 11 28:38 35

Podzim 2011:

Rousínov – Novosedly 1:0 (0:0), branka: Králíček (pen.).