V sobotu začne fotbalové divizní jaro. V posledních přípravných zápasech lovili brankáři dvou zástupců Vyškovska míč ze svých sítí desetkrát. Už tak napjatým fanouškům Rostexu Vyškov i Framozu Rousínov se ještě víc zvýšil tlak. Jejich týmy mají za úkol se zachránit. Nevydařené generálky naznačují, že to může být fuška.

Vyškovští inkasovali sedm gólů na umělé trávě v Kroměříži, což je moc, i když domácí hanácká Slavia má ligový punc. Nový vyškovský kouč Miloslav Machálek nestačil kroutit hlavou. „Pro mě to byl nepochopitelný výkon, přičemž jsme naprosto selhávali především po taktické stránce. Jako kdyby tito hráči fotbal nikdy nehráli, jako bychom vůbec netrénovali,“ ulevil si trenér.

Vyškov udržel solidní výsledek jen po poločasu, kdy prohrával 1:2. Po obrátce se jeho hra zcela sesypala. „Moc jsem o to přemýšlel. Nejvíc nás tíží, že hráči nejsou po zraněních ještě rozehraní. Když vystřídáme, nejsou schopní se chytit. Dostali jsme pořádnou ránu. Zápas ukázal, že stále ještě máme moc slabin. Určitě se z tohoto utkání musíme poučit. V prvním kole proti Napajedlům musíme hrát jinak. Podle postavení v tabulce je to zápas ne o tři, ale o šest bodů,“ dodal Machálek.

Takže jedním z mála pozitiv v celkově nevydařeném vystoupení je návrat na hřiště po zranění trenérova syna Tomáše Machálka. „Bylo to spíš symbolické. Ještě v pořádku není, hrál takový bezkontaktní fotbal. Pro mistrovské utkání ještě připravený není,“ konstatoval Machálek otec.

Jako varovaní bere porážku 0:3 v Hulíně i trenér Rousínova Pavel Svoboda. Výsledek se samozřejmě rodil jinak a částečně má i objektivní zdůvodnění. Ale princip zůstává: takový výkon už se nesmí opakovat. „Důvodů porážky je víc. Tím nejdůležitějším, že Hulín byl lepší. Ale do zranění Píška, asi kolem třicáté minuty, bylo to utkání vyrovnané. Každá strana měla po jedné šanci. Po Píškově odchodu jsme přeházeli sestavu a nebylo to ono. Musím říct, že jsem čekal víc od zkušených hráčů jako Miklošky, Fialy, Žočka. Tohle všechno si před sobotou musíme vyříkat. Není možné hrát jednou dobře a jednou špatně,“ nebral si servítky Svoboda. I Rousínov se stále potýká s velkými absencemi zraněných hráčů.

Přípravné zápasy

HS Kroměříž – Vyškov 7:1 (2:1)
Branka: 18. Kropáček. Sestava: Vítek (46. Kopáček) – Baričák (16. Hochman), Hodinář (21. Gottvald), Koláček, Michal Kollár – Maruška, Horváth, Kopřiva (42. Daněk), Martin Žoček (46. Poprik) – Kropáček, Lička (55. Machálek).

Hulín – Rousínov 3:0
(2:0)
Sestava: Švéda – Mikloška, Maša, Píšek (25. Ošlejšek), Kupský – Hanus, Kupčík, Lang, Sedláček – Fiala, Klimeš (61. Svoboda)­.