Divize má na pořadu předehrávané patnácté kolo a Krajský pohár FA ČR na jižní Moravě pokračuje druhým kolem, které se týká tří zástupců Vyškovska.

Fotbalisty Rostexu Vyškov i třetí letošní výjezd zavede na Vysočinu. Po vítězství v Novém Městě na Moravě nad SFK Vrchovina a nedělní remíze v Pelhřimově je dnes přivítá tým z Velkého Meziříčí. Jen zdánlivě čeká Vyškovské nejsnadnější úkol. „Medříč“ je poslední v tabulce a nemá ani bod. „Právě proto to naopak pro nás bude velmi těžký zápas. Oni prostě už musí za každou cenu bodovat. A navíc si myslím, že nemají tak špatné mužstvo, aby byli poslední. V létě to dost omladili a nedaří se jim střílet góly. Na druhé straně jich ani moc nedostávají, ale na body zatím nedosáhli,“ varuje před podceněním soupeře vyškovský trenér Valdemar Horváth.

Tomu navíc dělá velké starosti špatný zdravotní stav mužstva. Pro zranění nemohou hrát Farník, Kropáček a Palla, otazník visí nad Baričákem. „Takže do optimální sestavy máme daleko. Ale postavení v tabulce nám velí hrát na výhru. Koneckonců se nám v zápasech dařilo střídajícími hráči oživit hru a oni také rozhodovali utkání,“ naznačil dnešní plány Horváth.

V krajském fotbalovém poháru se samozřejmě netočí žádné velké peníze. Mužstva jej berou spíše jako zpestření tréninkového procesu v probíhající mistrovské sezoně. Trenér fotbalistů Slavkova Jaromír Piták tentokrát chce trochu víc. Jeho tým v sobotu získal první body výhrou v derby v Šaraticích a od pohárového derby s Rousínovem si Piták slibuje, že hráči potvrdí, že krize je zažehnána. „Bylo to hlavně o psychice. Nechytili jsme se v prvních zápasech a najednou nám to nešlo. A především v koncovce. Obrat přišel v Šaraticích a já věřím, že zahrajeme dobrý fotbal i s mužstvem krajského přeboru,“ věří si Piták.

I kouč Rousínova Petr Krahulec potřebuje, aby jeho svěřenci setřásli jakousi psychickou deku. Hodně proto udělali nedělním vítězstvím Ráječku, a také oni dnes chtějí na výhru navázat. Takže ve Slavkově Krahulec chce postavit co nejsilnější sestavu. Ale řeší podobný problém jako Horváth. „Ano, chci postavit silnou sestavu, ale riskovat nebudu. V tuto chvíli má řada hráčů vetší a menší zdravotní šrámy, takže kdo bude hrát, to se rozhodne až před zápasem,“ potvrdil trenér Framozu.

Třetí pohárový účastník z Vyškovska, Křenovice, se přes porážku v derby v Újezdě udržel v čele tabulky. Takže duel se Slovanem Brno nabídne bezesporu zajímavou konfrontaci vedoucího celku I.B třídy s posledním týmem I.A třídy.

Středa 7. září
Divize D
Velké Meziříčí – Vyškov
17.00 stadion U Tržiště 841
Krajský pohár FA ČR
2. kolo – 7. září od 17.00
Křenovice – Slovan Brno
Slavkov – Rousínov