Zmíněný moment přišel ve třiatřicáté minutě. Hostující stoper Novotný po faulu u středové čáry zbytečně diskutoval s rozhodčím, který jeho projev ocenil nejprve žlutou a posléze i červenou kartou. Škoda pro něj i jeho tým. Po úvodním náporu domácích totiž Dražovice převzaly iniciativu a opticky měly více ze hry.

Na tom, že tohle byl klíčový moment celého zápasu, se po utkání shodly obě strany. „Všechno asi rozhodlo to vyloučení. To byla chyba. Neměl by si to dovolit. Jinak jsme odehráli dobrý zápas. Do posledních minut to bylo vyrovnané. Měli jsme nějaké brejkové situace, které jsme mohli proměnit. Třeba mladý Ondra Levíček mohl dát hlavou na 2:1 a klidně jsme to mohli i udržet, protože i v těch deseti jsme hráli celkem slušně. Tedy až na ten konec," musel po zápase smutně konstatovat kouč hostů Miroslav Vlach. „Dá se říct, že nám hodně pomohlo nesmyslné vyloučení hostujícího hráče. My jsme potom hráli trpělivě a čekali na chyby soupeře. Ty přišly v závěru a dokázali jsme je využít," přidal se domácí trenér Ladislav Kachlík.

Jeho svěřenci začali aktivněji. Už ve druhé minutě po Bilově centru dorážel Lazor zblízka a míč z brankové čáry na poslední chvíli vykopl jeden z obránců. Krátce nato zahrávali domácí rohový kop a Chadima hlavičkoval těsně nad. Dražovičtí reagovali okamžitě. Dobrou kombinací přesunuli hru na domácí polovinu a neublížil jim ani inkasovaný gól, který dal Bil dorážkou ideální Lazorovy přihrávky mezi stopery. Vyrovnáno bylo už za dvě minuty. Dlouhý centr z trestného kopu propadl do malého vápna, a také Dušan Svoboda dokázal, že takové příležitosti využívat umí.

Pak přišlo zmíněné vyloučení Novotného, ale hra se moc nezměnila. Víc se sice dělo před brankou Dražovic, ale ty byly směrem dopředu hodně nebezpečné. Mít Levíček o několik centimetrů víc, nebo kdyby byl Svobodům centr v 63. minutě o pár centimetrů kratší, asi by se hosté opravdu dostali do vedení.

Bučovickým se čekání nakonec vyplatilo. Čtyři minuty před koncem Chadima zvládl těžký kop a volejem zblízka nedal Vránovi šanci. A těsně před posledním hvizdem zakončil Jeřábek pěknou kombinaci do již rozhozené obrany. „Jsem spokojený. Museli jsme změnit systém hry i proto, že nám chyběli tři hráči ze základní sestavy: Tomáš Kachlík, Chalabala a Štrublík. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl po zápase trenér Kachlík.

Ten spolu s hráči a funkcionáři před utkáním předal dárek Janu Brožinovi, který se po třiadvaceti letech vrací tam, kde s fotbalem začínal. Do Křižanovic.„Kromě dvou let už v mladších žácích, když jsem to zkoušel v Drnovicích, tak jsem pořád tady. Myslel jsem si, že to pro mě bude víc emotivní zápas. Ale Dražovice mně to prostě nedovolily. Hrály dobře i v deseti, takže nebyl čas přemýšlet nad tím, že hraju poslední zápas," svěřil se oslavenec, který si v Křižanovicích chce hlavně fotbalu užívat. „Skončili druzí a nejspíš mě budou brát jako posilu, ale nejdu tam s nějakými postupovými a ambicemi. A myslím, že ani oni to tak neberou," dodal Brožina.

I.A třída

Bučovice – Dražovice 3:1

Poločas: 1:1. Branky: 20. Bil, 86. Chadima, 90. Jeřábek – 22. D. Svoboda. Rozhodčí: Denev – Julínek, Čempel. ŽK: Novotný, Pelc (oba Dr.). ČK: 33. Novotný. Diváků: 90.

Bučovice: Hanák – Koudelka (75. Horák), Hanousek (56. Jeřábek), Mikulášek, Brožina (89. Hejný) – Chadima, M. Kachlík, Handlíř, M. Nový (65. Vrábel) – Bil, Lazor (75. Bašta). Trenér: Ladislav Kachlík.

Dražovice: Vrána – Rychlík, Škarabela, Novotný, J. Galia – Levíček, A. Vlach, Pospíšil, Starý – D. Svoboda. T. Pelc. Trenér: Miroslav Vlach