Nervozita byla na začátku především na rousínovských kopačkách. Na nesoustředěnost „oranjes“ ale záhy doplatili. Už v osmé minutě se nedomluvili stopeři a Hradil měl volnou cestu prakticky až do sítě. „Začátek byl z naší strany solidní, ale první branku jsme si dali vlastně sami,“ komentoval z lavičky kiks vlastní obrany Milan Boušek, který v roli asistenta opět zastoupil nemocného trenéra Pavla Svobodu.

Vyškov pak postupně převzal iniciativu a vytvářel si i gólové šance. Faulující rousínovští obránci soupeři také nabídli několik standardních situací, které zkušený Hodinář kopat umí a nakonec po nich padly i oba další vyškovské góly. Zkomplikovat život mohla diviznímu favoritu penalta za faul na výborně pronikajícího Fialu, jenže sudí ji neodpískal. „Byl to jasný faul, měla na nás být penalta,“ sportovně komentoval akci rousínovského špílmachra vyškovský funkcionář Petr Uhlíř.

Prakticky z protiútoku pak Framoz inkasoval podruhé po krásné střele Hodináře z trestného kopu. „Zápas rozhodla neodpískaná penalta. Hned potom jsme dostali druhý gól. Pak za stavu 0:2 už to bylo pro nás těžké. Vyškov převzal iniciativu a vyhrál zaslouženě. My jsme mohli výsledek korigovat. Růžička ale dvě šance neproměnil,“ dodal asistent Boušek.

Jeho protějšek na vyškovské lavičce trenér Valdemar Horváth se po zápase usmíval. „Mluvil jsem o tom, že potřebujeme i dobrý výsledek. Zhodnotit tu tréninkovou dřinu na hřišti. To se dneska podařilo. Byli jsme agresivnější a myslím, že i většinu utkání i lepší. Chyběli nám někteří hráči a mě těší, že naše mladé pušky, jak já říkám Hradilovi a Pallovi a spol., jsou schopné samy odtáhnout zápas. To je dobrá vizitka pro naši práci s mládeží,“ pochvaloval si trenér Vyškova.

Stejně jako mladíky ale Horváth ocenil i výkon zkušeného Kropáčka, který na hrotu dělal rousínovským obráncům nemalé starosti. „Odvedl dobrou práci. To, co od něj čekám. On pro nás pro určité fáze zápasů určitě bude velmi platným hráčem,“ plánuje Horváth.

Samotný Miloš Kropáček na svém výkonu ale viděl i rezervy. „Nebylo to ještě ono, nastoupil jsem teprve do druhého zápasu. Chybí mně síla, chce to ještě něco naběhat. Po operaci koleno pořád není stoprocentně v pořádku. Takže máme s trenérem takovou dohodu, že pokud mně to zdraví dovolí, tak pomůžu. Třicet minut, poločas,“ naznačil robustní útočník. Rozhodčí mu těsně před přestávkou neuznali gól, což náladu nepokazilo. „I rousínovský brankář říkal, že to nebyl ofsajd. Nevadí. Byly tam i jiné šance, které jsem mohl proměnit. Ale je to příprava, postupně by se to mělo sladit,“ dodal Kropáček.

Rostex Vyškov – Framoz Rousínov 3:0
Poločas: 2:0.
Branky: 8. a 77. Hradil, 35. Hodinář.
Vyškov: Kopáček (50. Holásek) – Koláček, Bárta (58. Baričák), Hodinář, Miloš Žoček – Hradil, Martin Žoček, Sigmund (60. Gottvald), Hirsch – Kropáček (60. Palla), Palla (41. Daněk).
Rousínov: Ustohal (41. Slovák) – Dufek, Outrata, Kubala (41. Svoboda), Pupp – Kalouda, Buršík (56. Udržal), Kupčík (41. Kuklínek), Fiala (41. Skokan), Krejčí (60. Benda) – Růžička.
Rozhodčí: Vomastek. Diváků: 100.

Po minutách:
5. Po počáteční převaze Vyškova se do akce dostal i Rousínov, ale hlavička Růžičky byla slabá.
8. 1:0 – Hradil. Pohotově využil nedorozumění stoperů Rousínova a po blafáku brankáři zavěsil do prázdné branky.
10. Miloš Žoček to zkoušel z trestného kopu, levačkou zakroutil míč technicky mimo.
15. Podobně slabá a nepřesná byla na druhé straně Buršíkova rána ze hry.
17. První roh Vyškova nebezpečí neznamenal.
19. Hradilův lob zprava jen zaplachtil nad protější šibenicí.
23. Po Dufkově rohovém kopu střílel z odraženého míče po zemi Outrata, opět mimo.
24. Na střílený Hodinářův centr Kropáček nedosáhl.
25. Další Hodinářův trestný kop odskočil před Ustohalem, naštěstí pro něj i mimo.
26. Koláček zaměstnal vlastního brankáře a Kopáček musel hlavičku vytahovat z pod břevna.
27. Po akci Fialy pálil tvrdě Růžička a Kopáček ránu vyrazil jen dobrým reflexem.
27. Zkušený Kropáček se samostatně prosadil přes obranu a jeho tvrdou ránu vyrazil Ustohal na roh.
34. Fialovo krásné dlouhé sólo zastavili Vyškovští faulem až blízko u branky. Asi se měla kopat penalta, jenže sudí Vomastek nechal vykopávat od branky.
35. 2:0 – Hodinář. Konečně potrestal sérii rousínovských faulů před vlastním pokutovým územím a z trestného kopu nádherně vymetl pavouka ze šibenice.
38. Kalouda měl po samostatné akci napřaženo, ale na poslední chvíli si střelu rozmyslel a přihrávka byla špatná.
39. Kropáček si mazácky stáhl míč a pohotově prodloužil míč do sítě. Gól ale pro ofsajd neplatil. Pokud tedy byl, pak milimetrový.
40. Další vizitka zkušeného vyškovského útočníka, Kropáček pálil z otočky, ale obránci tečovali míč mimo branku.
46. Hodinářův centr stylově hlavičkoval Kropáček, ale střela šla těsně nad břevno.
48. Hirsch zdálky vylekal brankáře Slováka, ale míč jen poskočil na břevně.
52. Hradil hlavou prodloužil centr, ale zase těsně vedle.
56. Skvělý Hodinářův trestný kop zase jen zatřásl břevnem.
66. Bendovu hlavičku brankář Holásek vyrazil a Růžičkova dorážka skončila až na střeše „mrakodrapu“ za brankou.
67. Brankář Slovák se marně natahoval po další Hodinářově gólové ráně z trestného kopu, tentokrát mu pomohla tyčka.
69. Růžičkova rána byla hodně tvrdá, ale i nepřesná.
70. Kaloudův centr si Růžička zpracoval na prsou, ale střela zase mířila vysoko nad.
70. Hbitému Kuklínkovi na posledním chvíli ukopli obránci Vyškova míč, po rohovém kopu hlavičkoval přesně, ale slabě Růžička.
63. Rychlou akci vyškovských mladíků Hirsche, Pally a Hradila v posledním okamžiku zablokoval Outrata.
75. Hodinářův trestný kop tentokrát jen nebezpečně proletěl rousínovským pokutovým územím.
77. 3:0 – Hradil. Další trest za rousínovské fauly před velkým vápnem. Hodinářův trestný kop skončil závarem před Slovákem a ze skrumáže zblízka pohotově dorazil Hradil.