Okresní derby líšeňského zimního turnaje MFK Vyškov – Framoz Rousínov se hrálo i o výsledek. Někteří náhradníci se tak na hřiště vůbec nedostali. Obě mužstva tíhnou k technickému kombinačnímu fotbalu, takže k vidění byla řada dobrých akcí. Na obou stranách.

Nestříleli

Framoz, jako účastník o stupeň nižší soutěže, byl diviznímu soupeři naprosto vyrovnaným protivníkem a lze souhlasit s názorem přítomných nestranných fandů, že místy měl i navrch. Možná, kdyby si jeho hráči nekomplikovali koncovku, přesněji, kdyby v ní víc stříleli, než si přihrávali, musel mít výsledek zcela jinou podobu.

„Oba týmy měly řadu možností, ale Rousínov má problém, že nezakončuje akce, nám se to dvakrát podařilo,“ přesně vystihl důvody vítězství svého týmu trenér Vyškova Valdemar Horváth.

Rozhodnutí padlo až v samém závěru a dost možná jde na vrub snahy Rousínovských utkání vyhrát. Pět minut před koncem byli potrestáni za zbytečnou ztrátu míče při rozehrávce uprostřed hřiště, v poslední minutě si nepohlídali standardní situaci, v nichž je Vyškov hodně silný. První gól doklepl zblízka Poprik, druhý dal krásnou hlavičkou Lička po Hodinářově centru z trestného kopu.

„Kluci jsou z porážky frustrovaní, protože cítili, že mají na vítězství. Ale ve fotbale se mužstvo nesmí zbláznit a lepší je to dohrát na 0:0 a pak si to třeba i vyčíst, než takto to prohrát. Byly to dvě hrubé chyby,“ lamentoval rozladěný trenér Framozu Petr Krahulec.

Nicméně i on může být s přípravou jako takovou spokojen. Kromě koncovky a zmíněného netakticky odehraného závěru toho svým svěřencům mnoho vyčítat nemohl.

„Jistě, jako přípravné utkání to samozřejmě bylo velmi kvalitní. Hra mě potěšila. Ta vůbec nebyla špatná, ale chyběly tomu branky. Místo střel si v malém vápně soupeře přihráváme. Na tréninku by brankáře zabili, přijde zápas a chceme to zavést až do kuchyně. Za to přichází trest,“ konstatoval už smířlivějším tónem Krahulec.

Mnohem spokojenější tak byl Horváth. „Výsledek je pro nás povzbudivý, ale pořád je to jen příprava. Nám momentálně chybí pět hráčů ze základní sestavy, takže hráli mladí, což je samozřejmě také smyslem přípravy,“ dodal kouč Vyškova.

Bratrská pochvala

Pikantní příchuť měl zápas pro rousínovského středopolaře Miloše Žočka, který ještě na podzim oblékal vyškovský dres. Navíc po delší době nastoupil proti svému mladšímu bratru Martinovi.

„To víte, že jsem se těšil. Ale i ostatní kluci. Už máme zase víc natrénováno a věřili jsme, že můžeme odehrát dobrý zápas. Myslím si, že se to povedlo a že to bylo vyrovnané. Dokonce jsme chvílemi byli i lepší. A brácha? Moc jsme se na hřišti nepotkávali, oba jsme hráli jiné posty a vzájemné souboje jsme nevyhledávali. Je vidět, jak se lepší. Je fyzicky silnější a už má také něco odehráno a je zkušenější,“ pochválil bratra-soupeře Miloš Žoček.

ZT Líšeň – skupina A
Skupina A:
Vyškov – Rousínov 2:0 (0:0)
Branky: 75. Poprik, 80. Martin Lička.
Vyškov: L. Kollár – Král (73. Baričák), Hodinář, Polášek, Koláček – Daněk (55. Poprik), Sigmund, Martin Žoček, Galia (73. Daněk) – M. Lička, Hradil (74. F. Novotný). Trenér: Valdemar Horváth.
Rousínov: Trnavský (41. Ustohal) – Svoboda, Boušek, Kubala, Pupp – Buršík, Kalouda, Kupčík, Miloš Žoček – Králíček (60. Makiš), Fiala. Trenér: Petr Krahulec.

Po minutách:

 • Útok Rousínova a rychlý kontr Vyškova předznamenaly otevřenou útočnou hru.
 • První rohový kop Vyškova nebezpečí pro rousínovskou branku nepřinesl.
 • Hodinářův trestný kop z jeho „parkety“ srazili obránci na roh.
 • Ličkovu dobrou technickou střelu ze dvaceti metrů Trnavský vyrazil.
 • Trestný kop rousínovského Žočka téměř z pozice rohového kopu s tečí jen nebezpečně prolétl kolem vyškovské branky.
 • Kaloudova levačka byla tvrdá a Kollár ji musel vyrážet mimo branku.
 • Z dálky to zkusil Sigmund, jenže málo nebezpečně.
 • Puppův dlouhý odkop si výborně zpracoval Fiala, místo zakončení volil kličky.
 • Miloš Žoček zase dobře vyslal Fialu. Ten ale zase místo vlastní koncovky hledal před brankou obsazeného Kupčíka.
 • Králíčkově tvrdé křížné ráně chybělo k trefení mezi tyče jen pár centimetrů.
 • Poslední akci poločasu zakončil slabou střelou vyškovský Hradil.
 • Odražený míč po rohovém kopu napálil Miloš Žoček a Kollár tvrdou ránu raději sklepával o zem.
 • Rousínov poslal do pokutového území střílený centr z trestného kopu a další tři po rohových kopech, ale ze závarů neuhodilo.
 • Povedená Králova rána z dálky těsně minula Ustohalovu branku.
 • Pupp z otočky trefil přímo do dobře postaveného Kollára.
Další výsledky:

Dohrávka: Prostějov – Líšeň 4:2 (2:0), branky: Pospíšil, Machálek, Zelenka, Poláček – Oprchal, Drábek.
Líšeň – Blansko 4:0 (0:0), Dostálek 2, Šudoma, Malík.
Zbrojovka Brno U19 – Bystrc 4:2 (0:1), Netopil, Ullmann, Konečný, Dvořák -Zedníček 2

Tabulka:
1. Prostějov 4 4 0 0 13:5 12
2. Líšeň 4 3 0 1 9:5 9
3. Vyškov 4 2 0 2 5:4 6
4. Zbroj.ov.U19 4 2 0 2 9:9 6
5. Bystrc 4 1 1 2 8:7 4
6. Rousínov 3 0 1 2 1:6 1
7. Blansko 3 0 0 3 1:10 0

Příští kolo:

12.00 Zbrojovka U19 – Blansko (v Brněnských Ivanovicích), 13.00 Prostějov – Bystrc, 15.00 Líšeň – Rousínov, volno Vyškov.