Hostující tým tak ve třech jarních zápasech neztratil ani bod a vrátil se do role jednoho z největších favoritů soutěže. Do ní je pasovala i práce trenéra Vítězslava Zbořila, který už ale na bohdalické modré dresy hleděl z opačné střídačky. Ani znalost soupeře mu ale nepomohla k pozápasové radosti. „Přiznávám, že jsem ze zápasu měl obavy. Víme, že Bohdalice mají hodně kvalitní mužstvo. Ale po prvním poločase jsem si naopak zase trošku věřil, protože jsme si vypracovali tři, čtyři brankové příležitosti a měli jsme převahu. Bohdalice nehrály dobře, ale my jsme bohužel ty šance neproměnili,“ konstatoval Zbořil posmutněle po závěrečném hvizdu.

Vystihl tak i průběh utkání. Bohdalice sice začaly aktivněji, ale po deseti minutách se hra vyrovnala, přičemž mnohem nebezpečnější byly akce domácích. Bohdalické brejky končily většinou ofsajdovou pozicí. Drnovické publikum mohl rozveselit už na začátku Fober, ale při střele po rohovém kopu i dorážce měl prostě smůlu. Hosty také několikrát podržel chytající kouč Ivan Drbal. „Bohdalice hrály v prvním poločase špatně a bez důrazu. Jako by to ani nebylo derby,“ všiml si přihlížející Ivo Sigmund, opora záložní řady divizního Rostexu.

Ale hlavně to viděli bohdaličtí trenéři. „Je to krásný výsledek, tím spíš, že v prvním poločase naše hra nebyla nic moc. Drnovice měly šance, my ve. V přestávce jsme si v kabině řekli, že se musíme vrátit k tomu, co umíme, a to se povedlo. Myslím si, že výsledek tři nula odpovídá průběhu zápasu,“ přiznal poločasové rozladění jeden z trenérské dvojice Bedřich Kolář.

Při současné střelecké potenci, nebo přesněji impotenci, týmu FKD byla klíčovým momentem první branka zápasu. Předcházel jí důrazný průnik Kolečkáře, který dokázal tvrdě vypálit přes „šprajc“ dvojice drnovických obránců. Jeho ránu hlavou pozvedl Jakeš a následoval rohový kop. Kapitán Bohdalic David Prachař má tělesné dispozice, aby se dokázal v těchto pozicích prosadit. „Na rohy samozřejmě chodím a občas mně to tak i padne. Tady to byl hodně důležitý gól, protože Drnovice byly do té doby lepší, ale teď místo vedení prohrávaly,“ radoval se z úspěšné trefy a hlavně vítězství svých barev Prachař.

Vedení bohdalické fotbalisty očividně uklidnilo a zápas pak už prakticky měli pod kontrolou. Domácím dělaly velké starosti především Kolečkářovy dlouhé auty a po jednom z nich přidal Tilšer druhý gól. Komplikace sice mohla pro hosty nastat deset minut před koncem, ale krásnou akci Slezák zakončil nepřesnou hlavičkou. Třetí gól pak už vyplynul z křečovité útočné snahy domácích a jejich otevřené obrany. „Už potřetí za sebou jsme nedali gól a bez gólů se vyhrávat nedá. Mrzí to, protože jsme v prvním poločase měli šancí dost a už v této fázi jsme mohli celý zápas rozhodnout,“ měl pravdu i předseda domácího FKD Daniel Brtníček.

I. B třída, skupina A

FKD o.s. – Sokol Bohdalice 0:3 (0:0)

Branky: 49. Prachař, 71. Tilšer, 90. Kolečkář.

Drnovice: M. Brtníček – P. Jelínek, Fober, Gottvald, Farkaš (75. Bébar) – P. Kábele, Kroutilík, Ignačák (90. M. Jelínek), Křap (75. Lecián) – Slezák, M. Jakeš. Trenér: Vítězslav Zbořil.

Bohdalice: I. Drbal – Novák (46. Usnul), Kopřiva, Prachař, Jašíček – T. Kummer, Tilšer, Pánek, Podaný – Kolečkář, J. Drbal (79. M. Kummer). Trenéři: Bedřich Kolář, Ivan Drbal.

Rozhodčí: Denev – Havlík, Surka. ŽK: Farkaš, Kroutilík – T. Kummer, Kolečkář, J. Drbal. Diváků: 320.

Po minutách:

9. Na pěkný centr z pravé strany drnovický Jakeš zblízka kousek nedosáhl.

13. Jakeš to zkusil z dálky, rána šla doprostřed branky.

14. První gólová šance domácích přišla po prvním rohu. Fober nejprve volejem trefil obránce a jeho dorážka proletěla těsně mimo.

21. Po rohovém kopu tentokrát nebezpečně střílel Křap a Drbal měl dost práce s vytlačením střely na další roh.

26. Do šance mohl jít po Tilšerově uličce hostující Jakub Drbal, ale přihrávku nezpracoval.

34. Trestný kop měl Podaný z dobré vzdálenosti i úhlu, ale trefil jen drnovickou zeď.

39. Po rychlé akci domácích míč z kopačky Kábeleho mířil do prázdné branky, jenže Jašíček jej stačil před brankovou čarou odkopnout.

44. Další nadějný brejk hostů zase skončil na technice hráče, tentokrát závěrečnou fázi pokazil Tomáš Kummer.

45. Brankář Brtníček rázně boxoval Kolečkářův dlouhý aut před nabíhajícími útočníky Bohdalic.

48. Kolečkářovu tvrdou střelu tečoval Jakeš hlavou na roh.

49. 0:1 – Prachař. Na centr z rohu naskočil razantně a stejná byla i hlavička, která rozvlnila síť.

56. Jakešova střela z dálky Drbala nepřekvapila.

63. Aktivní Jakeš hlavičkoval tvrdě, ale jeden z obránců Bohdalic zvedl střelu na roh.

65. Kolečkář zase hodil aut až na vzdálenější tyč a Drbal v čisté šanci poslal volej mimo.

67. Kolečkář technicky obstřelil clonícího obránce, ale Brtníčka nepřekvapil.

71. 0:2 – Tilšer. Další dlouhý aut Kolečkáře Drnovice odhlavičkovaly, ale zezadu nabíhající Tilšer to volejem trefil parádně dolů k Brtníčkově levé tyči.

75. Farkašova školácká chyba nastartovala dobrou kombinaci hostů, jenže Drbal ji v gólové šanci nezakončil.

75. Domácí trenér Zbořil chtěl změnit dění na hřišti dvojím střídáním.

80. Pavel Jelínek utekl po pravé straně a jeho střílený centr stalově a tvrdě hlavičkoval Slezák, jenže těsně nad bohdalickou branku.

90. Rozhodčí oznámili nastavení o tři minuty.

90. 0:3 – Kolečkář. Při snaze útočit nechali domácí volný prostor Pánkovi, který poslal Kolečkáře do sóla na Brtníčka. Sice nadvakrát, ale proměnil.

90. Symbolickou tečku udělala Jašíčkova propagační střela z dálky.