Paradoxně to bylo na vlastním trávníku a ještě se soupeřem, který se „skromně“ krčí na prvním místě spodní poloviny tabulky, Kunštátem. „Byl to náš vůbec nejhorší výkon a ještě teď mě to hodně mrzí. Kunštát nepatří mezi nejtěžší soupeře. Tam bych řadil spíš Bohdalice, Bořitov, Ivanovice. Výborné mužstvo má Tišnov, i když proti nám to trochu nezvládl,“ vrátil se k podzimu trenér FKD Oldřich Jelínek.

Ten stejně jako před startem soutěží zopakoval, že postup nebyl klubovým plánem. Drnovičtí chtěli hrát spíš klidný střed tabulky bez starostí o záchranu. „To, že jsme první, je spíš shoda náhod,“ zdůraznil Jelínek, ale ihned připustil, že i kvalitou kádru. „Stavěli jsme na velmi dobré defenzívě a šlo to tak daleko, že jsme měli víc problémů doma než venku. Doma jsme sice měli šance, ale neproměňovali jsme je a soupeřům se většinou hrálo líp do naší otevřené obrany. Venku jsme soupeře opravdu nepustili do tolika šancí jako doma,“ řekl Jelínek.

FKD má v čele tabulky tříbodový náskok před Tišnovem. Zatím své cíle v souvislosti s aktuálním postavením v tabulce nepřehodnocuje. Jelínek dobře ví, že to není jen o sportovní stránce.

„Člověk na to samozřejmě musí myslet, ale oficiálně jsme o tom ještě nejednali. Tedy výbor klubu. To není tak jednoduché rozhodování a musí to být kolektivní rozhodnutí. Čili možnost postupu nevylučuji, ale vidím to tak padesát na padesát. Jednak jsme teprve v polovině ročníku, jednak by bylo nutno sehnat posily nejen pro mužstvo, ale i rozšířit štáb lidí, kteří se o fotbal budou starat. Je nás málo. A to nemluvím třeba o mládeži, kde musíme práci zlepšit. Chystáme se například založit žáky. A o ně se někdo musí starat,“ zdůraznil Jelínek.

Takže otázka posil je v tuto chvíli spíše jen v teoretické rovině. Drnovice určitě i na jaře budou stavět na osvědčených oporách. „Už jsem říkal, že máme lepší defenzívu a ta je postavená na dvou výborných gólmanech. Kollárovi a Brtníčkovi, přičemž Kollára jsem využíval i jako hráče. Tahouny mužstva jsou Ignačák a Pytela, hodně důležité góly dával Slezák. U ostatních to byla trochu kolísavost výkonů. Třeba Martin Fober. Stále si myslím, že má na víc, protože je to vynikající fotbalista, který hrával vyšší třídy. Ale celkově jsme hráli dobře. Tohle hodnocení není kritika. Navíc nám vícekrát chyběl Pytela a je těžké ho nahradit. Chybí nám i góly, které v minulých sezonách dával Novotný,“ netajil vlastní problémy trenér FKD.

Takže před koncem roku je v FKD jisté jen, že Jelínek zvolí náročnější zimní přípravu a především směrem k fyzické kondici. „To byla naše slabina. Až jsem byl překvapený, že jsme ten podzim nakonec dohráli tak, jak jsme ho dohráli. Ke konci sezony nám docházely baterky, ale naštěstí se to až tak nepromítlo do výsledků,“ naznačil trenér. Obsahem to bude klasická příprava mužstva krajských soutěží, především střídání tělocvičny s výběhy v terénu. Herně bude Jelínek ladit mužstvo na zimním turnaji v Morkovicích.

FKD o.s.

I.B třída, skupina A

Celkově: 1. místo – 29 bodů

Doma: 6. místo – 12 bodů

Venku: 1. místo – 17 bodů

Střelci: 6 – Kábele, 5 –Jelínek, 4 – Jakeš, 3 – Slezák, 2 – Pytela atd.