Fotbalové probuzení fotbalového městečka tentokrát odnesl Lanžhot. Před zápasem hodně ambiciózní. Pokud by v Bučovicích vyhrál, mohl se s Podivínem a Dubňany bodově dělit o druhé místo. Jenže odjel s prázdnou a výpraskem. V tomto kole se v I. A třídě dařilo i Dražovicím, které doma porazily právě Podivín 3:2. Naopak tabulkou se propadá Slavkov a Šaratice dokonce toto pořadí uzavírají.

I. A TŘÍDA

Bučovice – Lanžhot 5:1

Poločas: 2:0. Branky: Mikulášek 3, Handlíř, T. Kachlík Tomáš – Kůřil.

Bučovice: Hanák – M. Kachlík, Hanousek, Mikulášek, Brožina (70. Bil) – Handlíř, T. Kachlík, Štrublík, Nový (75. Němec) – Kudýn (80. Koudelka), Bodeček.

Ladislav Kachlík, trenér Bučovic: „Mužstvo si šlo pro vítězství od první minuty. V úvodu utkání jsme dokázali dát rychlé dvě branky. Pak nám mužstvo hostů dokazovalo, že fotbal hrát umí, ale to netrvalo dlouho. S aktivním nástupem do druhé půle jsme vsítili třetí branku. Předváděli jsme pohledný, kombinační fotbal, který se musel divákům líbit."

Vel. Pavlovice – Slavkov 3:1

Poločas: 0:1. Branky: Jílek, Pilarčík, Sladký – Houšť.

Slavkov: Dolíhal – Michálek (80. Novák), Drobný, Lysák, Líznar – Kučera, Houšť, Horáček (60. Holásek), Havránek – Půček, Ondruška.

Jaromír Piták, trenér: „Musím znovu konstatovat, že jsme si zápas prohráli sami. Přestože jsme hráli v omlazené sestavě, dalo se z utkání vytěžit víc. Začali jsme aktivně, domácí jsme dobře napadali a po získání míčů chodili po stranách do dobrých kombinací. Zaslouženě jsme šli i do vedení a měli další šance. Druhý poločas byl opakem prvního. Domácí nasadili druhého vysokého útočníka, změnili styl hry na dlouhé nákopy a velmi důraznou hru. S tím jsme se nedokázali vyrovnat a po dvou hrubých chybách domácí za pět minut otočili zápas a my jsme dohrávali v útlumu. Znovu musím zdůraznit, že naše školácké chyby každý soupeř hravě trestá."

Rohatec – Šaratice 4:2

Poločas: 2:2. Branky: Vanda 2, Korbel, Mikéska – Štěpánek 2.

Šaratice: Rettegy – Šidlo, Bukáček, Cenek, Cének (85. Kopunec) – Rozbořil (80. Ptáček), P. Kalouda, Galia, Smetana – Štěpánek, Formánek (65. Yagupa).

I. B TŘÍDA

Svratka Brno – Bohdalice 0:1

Poločas: 0:1. Gól: Pospíšil.

Bohdalice: Štěpán – Jašíček, Pospíšil, Prachař, I. Drbal – Fober (67. Podaný) – Usnul (46. Kummer), Hladký, Sádlík (89. Pacula), Ondráček – Kolečkář (80. J. Drbal).

Petr Kalousek, trenér: „Utkání na Svratce bývají vždy těžká, a také tentokrát to byl spíš boj než líbivá kopaná pro oko diváka. Branka po nacvičené akci Kolečkáře a Pospíšila byla jedna z mála šancí na obou stranách. Musím hráče pochválit za taktický a účelný výkon ve druhém poločase. Škoda, že se nám nepovedlo dotáhnout několik nadějných brejků do gólového konce, takhle jsme se zbytečně o vítězství strachovali až do posledních minut."

Rousínov B – Medlánky 3:2

Poločas: 1:0. Branky: Pupp, Benda, Žoček – Ratiborský, Sehnal.

Rousínov B: Slovák – Novotný (60. M. Honek), Boušek, Lacek, Legner – Daněk, Žoček, T. Honek, Peslar (45. Kameník) – Pupp, Benda (Coufal, Homola).

Luděk Barták, trenér Framozu B: „Prostě a jasně, nám vyhovují soupeři, kteří přijedou hrát fotbal a ne jen nakopávat balóny. Ke vší úctě k soupeřům, se kterými jsme už hráli, tenhle byl nejlepší, nejfotbalovější. Vyloženě remízové utkání rozhodla naše větší vůle po vítězství a „buldočí povaha", se kterou nás vždy s sebou strhne střelecky disponovaný Pupp."