I.A TŘÍDA

Rohatec – Bučovice 2:2

Poločas: 0:2.

Branky: 58. Mikéska, 70. Kolařík – 20. a 28. Lazor.

ČK: Chadima (Buč.)

Sestava: Hanák – Brožina (78. Horák), M. Kachlík, Mikulášek (46. Koudelka), Chalabala – Handlíř, Štrublík, T. Kachlík, M. Nový (85. Horák) – Lazor, Bil.

V Rohatci se hrál fotbal plný nepřesností. Domácí byli stále na hraně sestupových příček, a proto byli aktivnější a vytvořili si počáteční tlak. Měli hodně nebezpečných standardek. Hosté nastoupili v hodně okleštěné sestavě a spoléhali se hlavně na brejky. Jeden z nich jim vyšel ve 20. minutě. Handlíř postupoval sám na gólmana, ale ještě poslal míč Lazorovi, který mohl pohodlně poslat míč do prázdné branky. Už o osm minut později vyslal Lazora do brejku M. Kachlík a hosté vedli 2:0. Ve druhém poločase převaha Slavoje pokračovala, zvláště po odstoupení Mikuláška při standardních situacích. První dvě ještě brankou neskončily, ale po třetím rohovém kopu snížil Mikéska hlavou. V době kdy hosté tlak domácích otupili, využili domácí chybu soupeře v rozehrávce a po rychlém brejku Kolařík vyrovnal. „V závěru mohli rozhodnout naši Tomáš Kachlík a Štrublík. Bohužel nepovedlo se, takže máme jen bod. Ale vzhledem k průběhu a tomu, co jsme předvedli, je remíza asi zasloužená. Na můj vkus zápas provázela řada nepřesností, je vidět, že se blíží konec sezony," konstatoval trenér Bučovic Ladislav Kachlík.

Šaratice – Břeclav B 2:2

Poločas: 0:2. Branky: Galia, Báňa – Wallisch, De Silveira.

Sestava: Spáčil – Cének, Galia, Polášek, Audy – Formánek (38. Zouhar), Kalouda, Bukáček, Rozbořil – Báňa, Smetana.

V prvním poločase byli hosté lepší a zaslouženě po první půli vedli o dvě branky. Ve druhém poločase se role obrátily. Domácí zvýšili pohyb a bojovnost, vyrovnali a mohli i výsledek zcela otočit. „Po Báňově snížení jsme soupeře přitlačili na jeho polovinu. Vytvořili jsme si i šance bohužel Honza Smetana nastřelil jen břevno. Poté ho v samostatném úniku zastavil hostující stoper jen za cenu faulu. Bohužel k údivu všech přítomných velmi nepřesný rozhodčí evidentní faul neodpískal. Takže určitě zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v osmdesáté minutě, kdy Báňa ze tří kroků neměl problém skórovat," shrnul to podstatné ze druhé půle kapitán šaratic Martin Galia. I díky prohře Lipovce s Dobšicemi se Šaratičtí mohli radovat ze záchrany v I.A třídě již jedno kolo před koncem.

I.B TŘÍDA

Rájec-Jestřebí – Rousínov B 0:0

Sestava: Řepka – Hluchaň, Paulík, Lacek, Kervitcer – Legner, Janáček, Čtvrtníček, Honek (76. Toman) – Krejčíř, Hluchaň.

Hostům vycházela taktika hry ze zabezpečené obrany s pokusy o rychlé brejky. Tedy až na jejich zakončení. V prvním poločase zahodili tři čisté gólové šance. V posledních minutách za to mohli pykat, ale i domácí svoji tutovku nevyužili. Druhá půle se podobala první. Hosté spalovali šance ze hry, domácí hrozili především po standardních situacích. „Zápas mohl skončit rozdílem tří čtyř branek v náš prospěch, bohužel se opět v plné kráse ukázal náš problém: střelecká nemohoucnost a nedůraz v pokutovém území soupeře. Z domácího brankáře jsme udělali hrdinu utkání a po závěrečném hvizdu jsme si jen sami mohli vyčítat zbytečnou ztrátu dvou bodů," řekl trenér rousínovského béčka Petr Kalousek.

Kompletní fotbalový servis najdete v páteční tištěné příloze Vyškovské noviny.