O soutěž výš hrající Rousínov měl v nohou středeční zápas v Brně-Žebětíně, ale v úvodu to nebylo znát. Hosté začali aktivněji a Matějem Rozehnalem šli zaslouženě do vedení. Do přestávky se šlo za nerozhodného stavu a druhý poločas už jasně vyzněl pro domácího aspiranta na postup do krajského přeboru.

MFK Vyškov B
– Tatran Rousínov 5:2

Poločas: 1:1. Branky: M. Lička (pen.), J. Lička, Jean, Mach, Chubirka – Rozehnal, Pelc.
Vyškov B: Vymazal (45. Štěpán) – Kollár, Schindler (45. Nitschneider), Martin Lička, Kameník - Chubirka, Mach, Surala, Neubauer – Josef Lička, Jean. Trenér: Jan Kopáček.
Rousínov: Hoda – Rozehnal, Šlimar, Skoupý, Zavřel – Veleba, Buršík, Havel, Horváth – Novotný, Juříček. Střídali: Legner, Nohel, Líznar, Pelc. Trenér: Roman Zavřel.

„Od prvních minut jsme prohrávali, ale kvalitní a trpělivou hrou jsme do poločasu vyrovnali a druhý poločas přidali další góly. Byl jsem se všemi moc spokojený. Bohužel stále máme nějaké zraněné hráče a některé na dovolených, a tak trochu bojujeme s počtem hráčů. Proto nám přišel pomoct i náš prezident Jara Schindler a ukázal, že ho fotbal stále baví, a my všichni mu děkujeme za super výkon. Jsme rádi, když je mezi námi,“ komentoval výsledek spokojený trenér vyškovské rezervy Jan Kopáček.

Potřetí a poprvé vítězně se během roku a půl fotbalisté MFK Vyškov (bílé dresy) utkali se staršími dorostenci Zbrojovky Brno. V Řečkovicích se radovali z výhry 4:1.
Třetí souboj kamarádů vyzněl pro Vyškov. MFK porazil dorostence Zbrojovky

Rousínovu v Žebětíně vyšel druhý poločas, který rovněž nad účastníkem I. A třídy vyhrál 5:0 (celkově 6:1). Ve Vyškově to bylo naopak.

„V prvním poločase jsme hráli výborně, myslím, že jsme byli lepší. Gól jsme dostali po naší chybě z penalty. Konečně jsme odehráli dobrý první poločas, jenže ve druhém jsme brzy dostali dva góly a bylo po zápase,“ konstatoval kapitán Tatranu Tomáš Buršík.

Šest gólů nastříleli fotbalisté Tatranu Rousínov (zelené dresy) v přípravném utkání domácímu SK Žebětín.
Fotbalový Rousínov asi našel náhradu za Ličku. Juříček se uvedl hattrickem

Vedení vyškovské rezervy netají cíl bojovat o postup do krajského přeboru. I v minimálním počtu se týmu v přípravných zápasech daří. Kopáček si pochvaluje i přístup k tréninkům.

„Jsem velmi spokojen s tím, jak se někteří hráči postupně zlepšují a odstraňují své slabiny. Zkušenější hráči se udržují a jsou stále oporami. Také bych chtěl vyzdvihnout spolehlivé výkony našich gólmanů Martina Vymazala a Pavla Štěpána. A s Rousínovem se také ukázala další možná posila Martin Nitschneider. Máme velmi dobrý tým,“ upozorňuje kouč béčka MFK.