„Opravdu to bylo naše nejlepší umístění ze všech turnajů, které jsme zatím hráli. Dosud jsme byli vždy poslední. Zahráli jsme si dobře. Jediným naším problémem bylo dát gól. Jedna branka v celém turnaji je málo. Tu jsem dal já a ještě do vlastní branky,“ komentoval výkony svých svěřenců hrající kouč prvního vyškovského výběru Jaroslav Kolář a z jeho slov je zřejmé, že cíl turnaje byl někde jinde, než ve výsledcích.

Potvrdil to i jeden z hrajících trenérů vyškovského old boys mužstva Květoslav Lasovský. „Určitě jsme byli lepší než áčko. My jsme alespoň nějaký gól dali. Ale vážně. Hrálo se velmi korektně a je úplně jedno, kdo a jak se umístil. Protože to bylo především setkání starých přátel, jako Laďa Kundelius z Brna-venkova, Šimon z Uherského Hradiště nebo Richtr z Brna města. A osobně jsem poznal několik nováčků s píšťalkou,“ zdůraznil Lasovský.

Jeho kolegou na palubovce i na střídačce byl samotný předseda svazu Miloslav Brtníček. Ze dvojrole prý určitě lépe zvládl tu trenérskou. „Herně se raději hodnotit nebudu a jako trenér jsem vlastně neměl co pokazit. Ale jsem rád, že turnaj splnil úkolu především jako společenská záležitost. Ale ani herně to celkově nebylo vůbec špatné. Hráči těch nejlepších mužstev by se určitě prosadili v okresním přeboru a někteří i výš. Na premiérový ročník určitě budeme chtít v přím roce a navázat,“ sdělil garant turnaje a první muž fotbalu na Vyškovsku.

V turnaji, který se hrál na palubovce haly ZŠ Purkyňova, startovaly rozhodcovské výběry okresních fotbalových svazů z jižní Moravy a Městského fotbalového svazu Brno. Pro Vyškov premiérový turnaj ovládli sudí z Brněnska. Arbitři z okresu Brno-venkov skončili první, na druhém místě se umístil rival z OFS Brno-město. V zápase o třetí místo vyhrál Hodonín nad Blanskem.

Vyškovští nezískali ani bod, což je nemrzí, ale přece jen se příště chtějí prezentovat trochu líp. Příležitost přijde už v sobotu třetího prosince, kdy další turnaj jihomoravských rozhodčích bude hrát v Brně.

„To víte, že se pokusíme o reparát, ale sestavu měnit nebudeme. Zlepšit musíme především koncovku. Vypracovali jsme si málo šancí a i to minimum jsme pozahazovali. Naším nejlepší hráčem určitě byl brankář Buček,“ dodal trenér áčka Kolář.

Tečka u zakladatelů

Sezonu těchto turnajů zakončí sudí v Lužicích na Hodonínsku, kde tradice turnaje rozhodčích vznikla a 17. prosince proběhne další ročník Memoriálu Mikuláše Zimy Hodonínští zakladatelé turnaje brali bronz a byli spokojení. „Třetí místo je pro nás velký úspěch,“ uvedl kapitán hodonínského mužstva, známý arbitr Luboš Drozdy.

A kteří strážci fotbalových zákonů oblékli okresní reprezentační dres? A tým hrál v sestavě Vítězslav Buček, Josef Kučer, Petr Kalousek, Jaroslav Sekerka, Ondřej Šišma, Vlastimil Smékal, Michal Jelínek, Miroslav Zemánek. Hrajícím trenérem byl Jaroslav Kolář.

Old boys, tedy B tým tvořili: Oldřich Hroza, Richard Voborný, Martin Kutlák, Josef Smutník, Zdeněk Pytela, Radek Klepáček, Vladislav Stuchlík, Jan Müller a rovněž hrající trenéři Květoslav Lasovskýa předseda OFS Miloslav Brtníček.

Pohár předsedy OFS Vyškov

I. ročník
Výsledky vyškovských výběrů ve skupinách:
OFS Vyškov A –Blansko 0:1, –Hodonín 0:1, –Brno-město 0:3.
OFS Vyškov B – Břeclav 0:4, –Brno-venkov 1:7 (branka Müller), –Uherské Hradiště 2:3 (Müller 2).
Čtvrtfinále: Vyškov A – Brno-venkov 0:3, Vyškov B – Brno-město 0:7.
Konečné pořadí: 1. Brno-venkov, 2. Brno-město, 3. Hodonín, 4. Blansko, 5. Břeclav, 6. Uherské Hradiště, 7. Vyškov A, 8. Vyškov B.
Nejlepší střelec turnaje: Aleš Bzduch (Brno-venkov – 7 gólů, nejlepší hráčka: Dorota Žigová (Blansko), nejlepší brankář: Libor Kosička (Blansko).