„Pobyt na Palmové riviéře byl jakousi odměnou, nebo pozorností od klubu, za uplynulou sezonu. Program byl volnější a z hlediska výhledu na nový ročník šlo i o utužení party. Naplno začínáme až v tomto týdnu," sdělil trenér Petr Krahulec.

Ten na prvním už vážném tréninku přivítal hráče včera. Tréninkové jednotky pak budou probíhat čtyřikrát v týdnu a jako přípravná bude trenér počítat utkání Krajského poháru Fotbalové asociace České republiky. První přátelský zápas sehraje Framoz v sobotu, kdy na hřišti ve Slavíkovicích přivítá FC Bučovice. S tímto soupeřem pak může sehrát i poslední přípravné utkání. Právě v rámci Krajského poháru FAČR pojede na jeho stadion, pokud Bučovice postoupí do druhého pohárové předkola (budou hrát na hřišti vítěze utkání 1. předkola Moravská Slavia Brno – Křenovice).

„Letní přípravné období je velice krátce, všechna mužstva kondičně žijí ze zimní přípravy. Takže fyzičku si jenom připomeneme a překontrolujeme. Důležité bude mužstvo sehrát a dát dohromady partu. V kádru nedojde k velkým změnám, ale určitě dostanou šanci i někteří naši hráči z B mužstva, třeba David Kameníka a Tomáš Krejčíř. Vůbec chceme celkově zlepšit spolupráci a koordinaci s B mužstvem, a proto se jeho trenérem stal můj asistent Milan Boušek," upřesnil Krahulec.

Otázka příchodů a odchodů je stále otevřená. Mužstvo ale zřejmě opustí Pavel Kalouda a Radim Fiala, naopak zůstat chce vyškovský Jan Daněk. Znova obléknout rousínovský dres si přeje podzimní kanonýr Framozu Matěj Sedláček, který hostoval z Bystrce. V jednání je příchod Oldřicha Strnada ze Slavkova.

„Uvidíme, co se nakonec podaří, ale měli bychom hrát podobný fotbal jako dosud i s podobným umístěním, tedy někde dost vysoko, kolem čtvrtého pátého místa. To, myslím, odpovídá současným možnostem týmu i klubu," naznačil cíle Krahulec.

Přípravné zápasy

21. 7. Rousínov – Bučovice (Slavíkovice, 18.00)

25. 7. Bystrc – Rousínov (17.30)

28. 7. Rousínov – Šlapanice (Slavíkovice, 17.30)

1. 8. I. kolo Krajského poháru ČAFR (Moravská Slavia Brno/Křenovice – Bučovice) na hřišti soupeře