Rousínovský Framoz prožívá zatím fotbalový smutek. Tedy s jednou výjimkou, kdy doma dokázal udolat Rajhrad v poměru 2:0. Jinak ale třikrát prohrál a zvlášť domácí nezdar proti Kuřimi z minulého víkendu musel bolet. „Je to hodně o proměňování šancí. Tak jak ve Vyškově Kropáček s Ličkou otáčí zápasy a umí se prosadit v pravou chvíli, u nás takoví hrotoví hráči chybí. Prostě někdo, kdo by dokázal vzít odpovědnost na sebe a zakončil přesně,“ připomněl největší aktuální bolest týmu jeho trenér Petr Krahulec.

Vylepšit tristní bilanci z dosavadních duelů může Framoz zítra na hřišti Ráječka. To je na tom o něco lépe, na žádné oslavy to ale také není. Šest bodů z dvanácti možných. Nedělní hosté vědí, že zvlášť doma je soupeř z Blanenska hodně nebezpečný. „Předvádí agresivní fotbal na malém hřišti, na to vsází a je v tom jejich největší síla. Dokáží dobře využít nakopávaných míčů a dotírat, co to jde,“ zmínil Krahulec. Osmý tým tabulky naposledy nedokázal vydolovat ani bod z půdy boskovického rivala.

Pořádný důvod k zisku bodů tak mají obě strany. Pro domácí by porážka znamenala významný pád pořadím. Hosté se zase potřebují dát psychicky dohromady. Před sezonou jim nebyl cizí i možný postup do divize.

Rousínov trápí už nějaký ten týden i problém se sestavou a ten se nevyřeší ani do odjezdu do Ráječka. „Chybí hned tři hráči ze základu. Pupp je pořád zraněný, sice už chodí bez berlí, ale vazy v levé noze ještě nejsou v pořádku. Svoboda je pryč, protože patří do české futsalové reprezentace, a Fiala má ještě dovolenou,“ vyjmenoval kouč.

Krajský přebor
Ráječko – Framoz Rousínov
Neděle 4. září, 16.30 hodin

Tabulka:
8. Ráječko 4 2 0 2 7:5 6
13. Rousínov 4 1 0 3 5:9 3