Obdobný vývoj posledních měsíců zažívají fotbalisté vyškovského Rostexu a Viktorie Otrokovice. V neděli se ovšem může leccos změnit. Mužstva se potkají v rámci třetího kola skupiny D moravskoslezské fotbalové divize na vyškovském stadionu a jednoho z nich duel může postrčit k lepším výsledkovým zítřkům.

Po úvodních dvou víkendech nejásají ani v jednom z klubů. Rostex nejprve nezvládl vykročení do soutěže a těsně podlehl doma Hodonínu. Zklamání trochu zmírnil dovezený bod z Třebíče po bezgólové remíze, ale Vyškovští chtějí víc. „Mrzí hlavně ten Hodonín. Máme svoje problémy, jsou docela vážně, nemáme k dispozici některé opory a je to vidět. Nemáme tak široký kádr, musíme na sto procent použít naše klasické zbraně, tedy bojovnost a agresivitu. To se zatím moc nedařilo,“ prohlásil trenér Miloslav Machálek.

Otrokovice mají zatím na kontě o dva body více díky výhře po divoké přestřelce ve Žďáru nad Sázavou, doma ovšem nestačily s Napajedly, alespoň výsledkově. „Nezahráli jsme ani jednou výrazně špatně, ale dostáváme moc branek a hlavně po individuálních chybách. Doma jsme tímto způsobem rychle prohrávali o dva góly a soupeř se dokonale zatáhl do obrany. Bušili jsme do nich, vypracovali si hodně šancí, ale nestačilo to. Musíme hrát důsledně od začátku,“ uvědomil si kouč zítřejších hostů Jaroslav Matějíček.

Poslední vzájemný střet měl velkou důležitost. Na konci května šlo o to, kdo se posune blíž k vytoužené záchraně, kterou nakonec vybojovaly oba kluby. Vyškov tehdy vyhrál 2:0. „Vzpomínám si na to. Měli jsme s nimi problémy už v předminulé sezoně a loni to pokračovalo, moc nám jako soupeři nesedí. V poli je to většinou vyrovnané, ale v koncovce bývá Vyškov o něco málo důraznější a to rozhoduje. Mohli bychom to zlomit,“ věří Matějíček.

Vyškovští se budou muset obejít bez tří výrazných osobností mužstva, zejména v defenzivě. „Chybět budou oba stopeři Schindler a Hodinář. Dohromady se postupně dává Žoček, do neděle by se už mohl uzdravit. A udělám možná i nějakou jinou změnu, ne všichni podali v Třebíči odpovídající výkon,“ prozradil Machálek. Je ale jasné, že ztratit hned další domácí body by mohl být už pro jeho tým problém. „Já nemám rád slůvko musíme, to jsme prožívali celé jaro. Je nám jasné, že se potřebujeme odpíchnout v tabulce tam, kam patříme. Hlavně do toho musí všichni jít naplno, to by mělo k bodům vést,“ předvídá.

A hosté? Při výsledkových prognózách preferují před konečným skóre výkon. „Na každý zápas jedu s přáním, abychom měli tři body. Můžeme je mít i v neděli. A když odehrajeme dobré utkání, bude dobrý i bod z venku. Záleží na naší hře,“ zmínil Matějíček.

Utkání tak může nabrat různý vývoj. Každopádně úvodní výkop se plánuje na tradiční vyškovský termín, tedy v neděli v půl páté odpoledne.

MSFD, skupina D

SK Rostex Vyškov x FC Viktoria Otrokovice

Stadion Za Parkem

Neděle 16.30 hodin

Postavení v tabulce:
8. V. Otrokovice 5:5 3 b.
13. Vyškov 1:2 1 b.

Poslední vzájemné zápasy:

Listopad 2009

V. Otrokovice – Vyškov 0:1

Květen 2010

Vyškov – V. Otrokovice 2:0

Předpokládaná sestava Vyškova:

Kopáček – Daněk, Dočkal, Koláček, Kollár – Hradil, Pančochář, Sigmund, Hirsch – Lička, Machálek.