V podzimní části se Vyškovští nenápadně prokousávali divizní tabulkou výš a výš, aby po šestnáctém kole, tedy prvním z jarní části, vystoupili na samotný vrchol. Fotbaloví fanoušci z celého Vyškovska by nebyli proti, kdyby tam setrvali i po závěrečném, třicátém kole. Základem k tomu musí být poctivá zimní příprava. „Mužstvo bude trénovat čtyřikrát v týdnu. Dva tréninky budou zaměřeny speciálně na fyzickou kondici, jeden bude v hale a jedenkrát v týdnu bude tým jezdit do Morkovic na umělou trávu,“ sdělil sekretář klubu Jan Špičák.

Do přípravy i jarních bojů povede tým trenér Valdemar Horváth, který mužstvo zhruba v polovině podzimní části převzal po Miloslavu Machálkovi. Tehdy s podmínkou do konce roku, ale dalo se čekat, že se úspěšný kouč s klubem dohodne na pokračování v dobře rozdělané práci. „Dohodli jsme se do konce roku. Asi v tom opravdu bylo, že mužstvo fungovalo dobře a jsme první, i když já říkám, že to není jen moje zásluha,“ zdůraznil Horváth.

Na úvodním srazu měl trenér sedmnáct fotbalistů. Bohužel chyběl kapitán mužstva Jaroslav Schindler, který se 19. ledna podrobí operaci chrupavky. Jaro je tak pro něj zřejmě ztraceno. „Ano, to je citelné oslabení, ale musíme věřit, že se Jarda bude zotavovat dobře a že by nám ještě v závěru v některých zápasech pomohl. V každém případě bude v kabině a už to samo je pro kluky dobrá vzpruha,“ řekl trenér. Samotný kapitán zatím na kopačky nemyslí. „Budou mně dělat plastiku chrupavky. Potom musím povinně chodit dva měsíce o berlích a minimálně měsíc je rehabilitace. Teprve pak se uvidí, co noha dovolí. Snad si budu moct zaběhat,“ naznačil Schindler.

Pro jarní boje by Horváth rád udržel podzimní kádr, ale některé změny se rýsují. V Uničově u trenéra-tatínka se připravuje Tomáš Machálek, ale pokud se nevejde do ligového kádru, mohl by se vrátit do Vyškova. Kádr na vlastní žádost opustil stoper Jan Dočkal, do mateřské Sigmy Olomouc se vrátil Josef Pančochář. Naopak z hostování se vrátili mladí hráči Ondřej Král, Lubomír Tilšer, Jakub Gottvald a Jan Baričák. Staronovými tvářemi jsou Vítězslav Bárta (jako hráč Bystrce přichází z Rousínova) a Miloš Kropáček. Z Olomouce třiadvacetiletý Aleš Fryčák. „Při doplňování mužstva beru vedle fotbalových kvalit i lidskou stránku. Potřebujeme hráče, na které se dá vždycky spolehnout,“ zdůraznil Horváth.

Herní program Vyškovským začne již v sobotu přípravným utkáním v Olomouci s béčkem Sigmy. Převážnou část zápasů odehraje tým v rámci zimního turnaje v Brně-Líšni, kde se v úvodním zápase střetne 22. ledna s ligovými dorostenci Zbrojovky. Generálkou na divizi bude zápas s juniorkou 1. FC Slovácko.

Před Vyškovem je tedy fotbalové jaro plné očekávání. Ale vedení klubu si nemůže dovolit čekat se založenýma rukama. Otázku, zda klub dokáže vytvořit případné ligové podmínky, ale jeho první muž zodpověděl diplomaticky, což lze pochopit. „Je před námi ještě čtrnáct zápasů, stát se může cokoliv. Jisté je, že finančně by vyšší soutěže byla mnohem náročnější a taky, že partnery musíme hledat, i kdybychom nepostoupili,“ sdělil předseda SK Rostex Štěpán Pataki.

Přípravné zápasy
15.1. 11.00 Olomouc B – Vyškov
ZT v Líšni
22.1. 13.00 Vyškov – Zbrojovka lig. dor.
2.3. 17.30 Líšeň – Vyškov
5.2. 11.00 Rou­sínov – Vyškov12.2. 13.00 Vyškov – Blansko
19.2. 10.00 Zbro­jovka B – Vyškov (v Brn. Ivanovicích)
26.2. 11.00 Vyškov – Sparta Brno
5.3. 11.00 Vyškov – Bystrc
12.3. soupeř v jednání
19.3. Vyškov – Slovácko B