V úvodu utkání se hrálo více na polovině Rousínova a domácí několikrát zahrozili. Ovšem po čtvrthodině našel Řepka z výkopu Dvořáka, který všem utekl a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Za deset minut nato našel Buršík nádhernou přihrávkou Kuklínka, a ten se také nemýlil. Ještě do poločasu Tatran navýšil vedení, když si centrovaný míč do vlastní branky srazil obránce Jan Pluháček. „Musím kluky pochválit. Jsme na vítězné vlně, od začátku jsme zápas zvládali a už do poločasu jsme to třemi brankami rozhodli,“ chválil kouč Tatranu.

Druhý poločas si hosté už více méně zkušeně pohlídali. Domácí sice měli tutovky, ale góly dával jen Tatran. Dvěma se v závěru blýskl střídající Giorgi Davitashvili. Celkově hosté předvedli velmi dobrý výkon, na druhou stranu je výsledek možná pro domácí krutý. „Teď je v Rousínově spokojenost a já jsem strašně rád, že po dvou a půl letech nějakých stálých potíží mužstvo šlape perfektně. Pořád sice máme pět stabilních hráčů zraněných, ale díky tomu, že vedení zajistilo jednadvacet kvalitních fotbalistů, tak nemáme problémy. I při absenci těch pěti hráčů je nás pořád šestnáct a každý je v podstatě adekvátně nahraditelný,“ zdůvodnil Kovanda výborné jarní výsledky svého týmu.

FC Svratka Brno – TJ Tatran Rousínov 0:5
Poločas: 0:3. Branky: 16. Dvořák, 25. Kuklínek, 38. Pluháček (vlastní), 82. a 86. Davitashvili. Rozhodčí: Vařacha – Šenkýř, Knecht. ŽK: Kuklínek (Rous.). Diváků: 120.
Rousínov: Řepka – Hartl (70. Procházka), Mrnuštík, Rozehnal, Honek (79. Davitashvili) - Kuklínek (71. Břoušek), Horváth, Buršík, Líznar, Dvořák – Lička (82. Pupp). Trenér: Tomáš Kovanda.