Nic na tom nemění ani fakt, že krátce před startem soutěže opustilo klub více dobrých fotbalistů. Trenéra Tomáše Kovandu mrzí hlavně tři jména. S aktivní činností hodlá skončit dlouholetý kapitán a špímachr mužstva Miloš Žoček. (na soupisce ale jeho jméno zůstává, pozn. red.)

Do Rakouska odešel stoper Lukáš Mrnuštík a zdravotní problémy ukončily kariéru hbitého záložníka Jana Ševčíka. „Vypadalo to, že kádr zůstane pohromadě, ale nakonec je to jinak. Já si myslím, že Miloš končí brzo, ve dvaatřiceti letech měl pořád mužstvu co dát. Ale respektuji jeho rozhodnutí. On se teď chce věnovat sedmiletému synkovi a bude trénovat naše přípravky. Honza Ševčík je velmi šikovný kluk. Kdyby byl zdravý, tak je to hráč pro vyšší soutěže. Zůstává se mnou jako asistent. A Mrnuštík? Přijít o dobrého stopera je vždycky ztráta,“ komentoval své problémy Kovanda.

Ten věří, že dirigentské taktovky jeho „orchestru“ se po Žočkovi chopí zkušený Tomáš Buršík a že bude fungovat osa: brankář Milan Řepka - Matěj Rozehnal – Tomáš Buršík - Filip Novotný - Josef Lička. „Rozhodě nechci prožívat to co loni, vlastně i předloni a předpředloni, když jsem do Rousínova přišel a mužstvo mělo čtyři body a pak jsme sedm kol nevyhráli. Na loňský podzim ani nechci myslet. Trochu jsme pozměnili přípravu. Už v zimě, ale hlavně teď a létě. Uvidíme, co to udělá, ale věřím, že jsme schopni víc se přiblížit špici tabulky, i když je jasné, že letos tam bude velká tlačenice,“ naznačil plány trenér Tatranu.

První zápas Tatran sehraje v sobotu doma s Boskovicemi. Výkop bude v pět hodin odpoledne hodin.

TJ Tatran Rousínov - kádr mužstva
Brankáři: Milan Řepka, Nikolas Laskaroglu. Obránci: Petr Líznar, Jan Janáček, Martin Fober, Matěj Rozehnal, Eduard Zezula, Jiří Kostelka.
Záložníci: Miloš Žoček, Tomáš Horváth, David Kameník, Jiří Legner, Tomáš Buršík, Bernard Bošek.
Útočníci: Josef Lička, Giorgi Davitashvili, Michal Honek, Filip Novotný, Ladislav Zápotočný.
Trenér: Tomáš Kovanda. Asistent: Jan Ševčík. Vedoucí mužstva: Jaroslav Andrla.
Přišli: Ondřej Král (Dražovice, v jednání), Josef Vondřich (Dražovice, v jednání), Nikolas Laskaroglu (Komořany), Jan Janáček (Křižanovice), Martin Fober (Komořany), Ladislav Zápotočný (Hodějice), Jan Sedlmajer (MFK Vyškov), Jiří Kostelka (z dorostu), David Kameník (z B mužstva).
Odešli: Lukáš Fládr (přeřazen do B mužstva), Lukáš Mrnuštík (Rakousko), Radim Dvořák (Rakousko), Radim (Břoušek (Bohdalice), Lukáš Procházka (Křenovice), Zdeněk Kuklínek (Slavíkovice), Jan Ševčík (ukončení aktivní kariéry).