I.A TŘÍDA

Velká nad Veličkou – Bučovice 0:1 (0:0)

Branka: 85. Kubík.

Bučovice: Hanák – Brožina, Kachlík, Mikulášek, Tichý – Klíč (81. Koudelka), Hejný, Vágner, Handlíř – Kubík, Zapletal(86.Špičák)

V bojovném utkání plném osobních soubojů byli hostující hráči odměněni ziskem tří bodů za maximální nasazení, bojovnost, taktickou a herní disciplinu. Hrálo se s minimem šancí. Domácí nakopáváním dlouhých míčů do vápna měli sice územní převahu, ale v koncovce byli neproduktivní.

Alois Špičák, trenér Bučovic: „Obě mužstva dvě předcházející utkání prohrála, takže nervozita byla cítit na obou stranách. Bojovnost, nasazení, osobní souboje, ale také řada nepřesností byla průvodním jevem utkání. Jsem rád za tři body a tentokrát musím kluky za výkon pochválit.L

I.B TŘÍDA

Křenovice – Dubňany 0:0

Křenovice: Hanák – Proniuk, Doležal, Vosmek, Uher (80. Pauřík) – Obhlídal(46. Drá­pal), Rotrekl, Klopar, Dvořák – Baják, Ledvina.

Obě mužstva měla v nohách náročný středeční zápas v krajském poháru a na výkonu hráčů to bylo znát. Hosté byli lepší v kombinaci, ale do výraznější šance se za celý zápas nedostali.

Domácí měli v prvním poločase dvě tutovky, ale nejdříve ve 25. minutě Klopar přestřelil z prostoru penalty branku. Ve 37.minutě pronikl středem hřiště Rotrekl, vyslal do samostatného úniku Ledvinu, ale hostující brankář vytěsnil jeho střelu těsně vedle své branky. V druhém. poločase nedokázal v dobré pozici trefit branku ani Baják, a tak zápas skončil spravedlivou, bezbrankovou remízou.

Ivanovice n. H. – Tišnov 1:0 (1:0)

Branka: 21. René Moravec.

Ivanovice: Klimek – Pokorný, René Moravec, Stašo, Chmelař – Jan Stříž, Jiří Stříž, Šimeček, Šimek (67. Kramel) – Konupka (80. Medřický), Neckář.

První šanci měli hosté, ale ve dvanácté minutě hostující záložník pálil jen do domácího brankáře. Dobře chytající Klimek vychytal i druhou šanci hostů a z následného protiútoku vytěžily Ivanovice roh. Na ten si šikovně naběhl René Moravec a osamocený hlavičkou umístil míč k pravé tyčce, což byl, jak se ukázalo později, rozhodující moment zápasu. Tišnov měl do konce poločasu ještě jednu příležitost, ale opět nevyzrál nad Klimkem. Ve druhé půli měli častěji míč na kopačkách hosté a Ivanovice se prezentovaly několika brejky. Z jednoho mohl Jan Stříž zvýšit vedení, ale nejprve střílel do obránce a opakovanou střelu zase vyrazil gólman. Tišnovští z častějšího držení míče nedokázali nic vytěžit, a tak domácí slavili první výhru v sezoně.

Jakub Svoboda, místopředseda TJ Slovanu: „Bylo to šťastné a vydřené vítězství. Musím pochválit všechny kluky za bojovnost po celý zápas a hlavně brankáře Klimka, který spoluhráče v několika momentech podržel.“

Švábenice – Kunštát 0:1 (0:0)

Švábenice: Vymazal – Orel, Michael Jičínský, Kapounek, Kroutilík – Deutsch, Lukáš Hladký, Boniatti – Štěpán Hladký (87. Petřek) – Martin Novotný (81. Petr Novotný), Jan Hladký.

Bez tří hříšníků z obrany, kteří v minulých zápasech viděli červené karty, musel domácí trenér Boniatti improvizovat v sestavě. Z útoku do obrany se přemístil Kapounek a ze zálohy Kroutilík. Nicméně domácí začali útočně a hned po pár minutách zahodil Jan Hladký první vyloženou šanci. Jeho střelu s velkými problémy chytil hostující brankař. Hosté za celý poločas předvedli dva pěkné kolmé průniky do vápna, ale skórovat se jim nepodařilo. Ve druhé části oba týmy působily rozháraným dojmem. Nakopávali vysoké míče a prakticky se hrálo bez šancí. Vše směřovalo k zasloužené remíze. Jenže v poslední minutě po trestném kopu Vymazal neudržel poměrně jednoduchý míč a dobíhající útočník hostů jej doklepnul do prázdné branky.

Miroslav Boniatti, trenér Švábenic: „Přes zlepšený herní výkon jsme opět nedokázali bodovat. Vytvořili jsme si gólové šance, zvláště v prvním poločase, ale trápení v koncovce trvá. Inkasovaná branka byla pak velmi laciná. Bohužel, doplácíme na velkou marodku v mužstvu a také tři vyloučení hráči nám citelně chyběli.“