Také letos se bude hrát deváté kolo divize a fanoušci Rostexu by si jistě přáli, aby se situace opakovala. Jenže v této sezoně jsou karty rozdány úplně jinak.

Loni do Vyškova přijel po sestupu z moravskoslezské ligy psychicky zdecimovaný tým, který v předchozích osmi zápasech nasbíral jen šest bodů a neměl sílu se odlepit od dna tabulky. Vyškovští si tak poměrně snadno „spravili“ skóre.

Letos se Brňané na Rostex dívají shora, dokonce z nejvyšší příčky divizní tabulky. Z osmi zápasů šest vyhráli a jediná porážka v Polné jde spíše na vrub podcenění soupeře a momentální situace, než výkonnostního rozdílu mezi soupeři. „Nejde ani tak o to, že jsme první, ale že si hráči začínají navzájem vyhovovat a mužstvo se sehrává. A ještě důležitější je, že se nám daří střelecky,“ stručně shrnul důvody úspěšného úvodu bystrcký trenér Roman Kotol.

Spasitel Kotol

Právě s jeho příchodem je spojován bystrcký vzestup. Mužstvo převzal právě po vyškovském výprasku po Mario Rossim, když jedno kolo mezi tím odkoučoval dlouholetý sportovní ředitel a trenér Dosty Libor Danihelka. A na jaře už Dosta patřila k nejúspěšnějším týmům soutěže.

Pro podzimní část navíc získala výrazné posily, či spíše vrátili se hráči, kteří byli oporami v dobách jejího účinkování ve druhé lize a následně moravskoslezské lize. Především tedy zkušený záložník Šíma a koncový hráč Zedníček. Nyní se po jeho bok na hrot postavil i další legionář protřelý druhou a třetí ligou v Kroměříži a hlavně s čichem na góly Jan Veselý. Do branky přišel zkušený Slanina, před ním se pohybují odchovanci zbrojovácké líhně již ostřílení Jirásek s Janíčkem, v záloze Urban, který ve Zbrojovce nakoukl i do první ligy.

„Vedení klubu pochopilo, že bez posil to nejde, ale gró mužstva zůstalo. Teď se nám daří a pokusíme se uspět i ve Vyškově, i když jsem si vědom síly mužstva. Dokladuje to začátek divize, ty nedávné ztráty byly spíše dílčím výpadkem. Myslím, že nás všechny čeká kvalitou nadstandardní divizní zápas,“ řekl Kotol, který má k dispozici kompletní kádr.

Nedělní souboj na hřišti Za Parkem bude i mít prestižní náboj pro oba trenéry, kteří spolu zároveň oblékali dres prvoligových Drnovic. „Jsme kamarádi, občas si voláme, informujeme se o soupeřích. A přejeme si navzájem úspěch. Já teď tedy Romanovi od příštího kola,“ na dálku svého spoluhráče a nyní kolegu „poštengroval“ Horváth, který ale dobře ví, že jeho tým čeká možná vůbec nejtěžší zkouška.

Stále bez tří opor

„Zdravý respekt ze soupeře samozřejmě máme, ale v Napajedlech se hráči přesvědčili, že i v nekompletním složení můžeme porážet silná mužstva. A Dosta patří k nejsilnějším díky posilám, které přišly v létě. Na všechny si musíme dát pozor, ale nejvíc důsledně asi bude třeba hrát na kanonýra Zedníčka,“ jen naznačil možné taktické prvky Horváth.

Bohužel ten stále nemůže počítat s triem zraněných hráčů základní sestavy Hodinář, Farník, Kropáček. Tedy po jednom z každé řady.

Divize D

9. kolo:

Rostex Vyškov – Dosta Bystrc

Neděle 25. září, 16.00 hodin

Stadion Za Parkem

Tabulka:

1. Bystrc 8 6 1 1 18:7 19
2. Vyškov 8 5 2 1 13:9 17

V minulé sezoně:

Vyškov – Bystrc 6:0

Bystrc – Vyškov 0:0