Po rozpačitém podzimu jste se chvíli hledali i na jaře, ale závěr je kvalitní…

Ano. Rozjížděli jsme se dlouho, ale hlavně květen nám vyšel skvěle. Měl jsem docela strach z vložených zápasů, šly hodně rychle za sebou a říkal jsem si, co to s klukama udělá, ale vyrovnali jsme se s tím.

Po dlouhé sérii bodového zisku přišla porážka až minulý týden na půdě jinak nevýrazného Bzence. Co tam bylo špatně?

Těžko říct, z toho jsem celkem zklamaný. To jsme moc nezvládli. Domácí nás dokonale překvapili, měli jsme výpadek. Vybrali jsme si prostě slabší chvilku. Ale nesnižuje to dobrý pocit z konce sezony.

V sobotu vás čeká Rajhrad. Jeden z týmů, který se s krajským přeborem loučí. Navíc hrajete doma, takže jedině výhra? Trenér fotbalistů Framozu Rousínov, kteří hrají krajský přebor, Milan Boušek.

Samozřejmě, chce to zakončit dobře. Předvést dobrý fotbal, rozloučit se s fanoušky a sezonu dohrát se ctí. Soupeř sice nahrává tomu, že bychom ho mohli podcenit, ale naše mužstvo jde za vítězstvími a odvedeme si svoje.

Když vyhrajete, bude z toho šesté místo. To zní hezky, ne?

Po průběhu sezony určitě. První pětka už je nedostižná, ale šestí bychom chtěli být. Splnili bychom tak cíl, který jsme si řekli v zimě. Porážka nás může srazit klidně i na osmé nebo deváté místo, to by bylo hodně zbytečné. Pokazila by se tak celé půlsezona, takže je o co hrát.

Krajský přebor
Rousínov – RajhradSobota 14. června, 14.00 hodin

Na podzim: Rajhrad – Rousínov 2:5.

Jaký je to soupeř, na co si dá pozor?

To nevím, v krajském přeboru je dlouho, ale za poslední dobu tam nezůstal kámen na kameni. Abych řekl pravdu, moc jsem se o ně nezajímal. Spíš jsme se zaměřili na sebe, chce to vnutit soupeři naši hru, chceme hrát pohledný fotbal a produktivní fotbal. To je hlavní.

Co se vlastně změnilo? Proč začal Rousínov najednou šlapat?

Setkalo se toho asi víc, ale hlavně jsme si k tomu sedli a vyříkali si i to, jak to bylo mezi námi. Roli v tom sehrál i asistent Jirka Skřivánek. Každopádně kluci pochopili, že mě musí respektovat trochu jinak než na hřišti. Když jste na hřišti, můžete si vyčítat věci navzájem, taky děláte chyby, jako trenér to musíte všechno usměrňovat z lajny.

A změna vedení? Ta mívá u klubů buď pozitivní, nebo negativní dopad?

Ukáže až čas, jak to bylo u nás, ale změna kluky nabudila. Všichni vědí, že se něco děje, každého to začalo bavit. Bude se budovat dál, věřím tomu, že přijde i nějaké posílení. Od vedení cítím, že jdeme společně po správné cestě. Mančaft taky není špatný, máme zkušené hráče i fotbalové mládí, už to zafungovalo celkem slušně.

Takže nálada v týmu je příjemná?

Ano, mančaft si sedl a všichni pochopili, co po nich jako vedení chceme. Za správný konec jsme to podle mě vzali už v zimní přípravě, využili jsme umělý trávník ve Vyškově a od té doby je dobrá účast na trénincích. Navíc se nám na jaře vyhýbalo zranění. Prostě můžeme konstatovat, že když zvládneme Rajhrad a bude ta nejlepší šestka, můžeme mít dobrý pocit z dobře odvedené práce.