Na začátku zimní přípravy oba tábory potvrzují, že si budou hledět především vlastních potřeb. Tedy zkoušení nových hráčů a rozvoji fyzické kondice. V obou týmech by se mělo objevit několik nováčků.

„My ale máme velkou marodku, takže v poločase určitě nebudeme střídat celou jedenáctku, což bychom asi jinak udělali. Prakticky tedy budou hrát všichni, kteří jsou zdraví. V přípravě máme i několik dorostenců, ale někteří pojedou k zápasu se svým družstvem, aby dostali větší herní prostor. Ale aspoň šestnáct by nás být mělo," potvrdil Valdemar Horváth, staronový asistent staronového trenéra Miloslava Machálka.

Vyškovským tedy budou chybět nemocní či zranění Michal Kollár, Filip Novotný, Josef Svoboda, posila Roman Smutný, zřejmě i Dušan Svoboda a někteří další hráči. I tyto absence byly největším důvodem, že se v nedělním prvním přípravném utkání proti Bohdalicím objevil na trávníku sám Horváth. Že by se připravoval na divizní jaro, to rezolutně vylučuje. „Nevím, co by se muselo stát, abych v divizi ještě nastoupil. To by musel přijít nějaký katastrofický scénář. Prostě jsem si zahrál, protože nás bylo málo a navíc přímo ze hřiště to také vidíte trochu jinak," řekl Horváth.

Pro Rousínovské bude derby prvním letošním přípravným zápasem. Také trenér Framozu Petr Krahulec má problémy s nemocemi hráčů, ale zřejmě i on bude mít pětici hráčů na střídání. „V přípravě je nás devatenáct, dvacet, ale to se pořád mění. V každém případě chci dát příležitost všem, kteří do Líšně přijedou. My se prakticky poprvé potkáme s balónem a s trochou nadsázky můžu říct, že se taky poprvé uvidíme, protože zatím běháme po tmě po okolních lesích. Naše podmínky nám zatím nic jiného nedovolují," s povzdechem konstatoval Krahulec.

Vyškovské možnosti

Líšeňský zimní turnaj považují Vyškovští i Rousínovští za kvalitní a dobře organizovanou přípravu, nicméně je docela možné, že třeba pro Vyškov může být tento ročník loučením. „Nelze nic říkat dopředu. Do Líšně to máme kousek a jezdíme tam rádi, ale teď už máme vlastní umělou trávu, čímž se naskýtá možnost uspořádat podobný turnaj u nás. Ale zatím je to opravdu jen moje úvaha," řekl Horváth.

Rozlosování turnaje

kolo – 26. ledna: 11.00 Bystrc – Ráječko, 13.00 Vyškov – Rousínov, 15.00 Líšeň – Zbrojovka lig. dor.
kolo – 2. února
: 13.00 Bystrc – Vyškov, 15.00 Líšeň – Rousínov, 6. února: 18.00 Ráječko – Zbrojovka lig. dor. (TCM v Brněnských Ivanovicích).
kolo – 9. února: 10.00 Rousínov – Zbrojovka lig. dor. (TCM v Brněnských Ivanovicích), 15.00 Líšeň – Bystrc, 10. února: 15.30 Vyškov – Ráječko
kolo – 16. února: 10.00 Bystrc – Zbrojovka lig. dor. (TCM v Brněnských Ivanovicích), 13.00 Ráječko – Rousínov, 15.00 Vyškov – Líšeňkolo – 20. února: 18.00 Vyškov – Zbrojovka lig. dor. (TCM v Brněnských Ivanovicích), 23. února: 13.00 Rousínov – Bystrc, 24. února: 15.30 Líšeň – Ráječko
kolo – 26. února: 18.00 utkání o umístění (Zbrojovka lig. dor.) , 27. února: 18.00 Utkání o umístění (Líšeň), 2. března, 13.00 o umístění