Před týdnem překvapili a porazili velkého favorita. A dnes večer se pokusí poslední vítězství potvrdit.

Fotbalisté Framozu Rousínov narazí v šestém kole elitní skupiny zimního turnaje v Líšni na další třetiligový klub. Po rezervě 1. FC Brno se utkají s týmem z brněnské Bystrce. „Bude to jeden z těch těžších přípravných zápasů. Popereme se o co nejlepší výsledek, stačila by nám i remíza,“ vyjádřil své cíle pro dnešní večer trenér Rousínova Petr Krahulec.

Podle jeho slov jsou těžcí soupeři v přípravě pro tým jen přínosem. „V zápasech s třetiligovými týmy nehrozí podcenění soupeře. Kluci hrají lépe. Mají strach něco pokazit, a tak k zápasu přistupují zodpovědně,“ vysvětlil rousínovský lodivod Krahulec.

Dodal, že takové zápasy jsou i více vyhecované a fotbalisté je berou prestižněji. „Shodou okolností narážíme na třetiligové soupeře až v závěru zimní přípravy. Je to doba, kdy většina týmů přechází z kondičních tréninků na tréninky herní. Díky tomu má i kvalita jednotlivých utkání stoupající tendenci,“ libuje si trenér Framozu.

Sestavu pro dnešní večer určí podle aktuálního zdravotního stavu svých hráčů. Jisté však je, že nenastoupí Mikloška, který má od předminulého zápasu s Hrušovany zlomenou ruku, a nová posila ze Slavkova Udržal se od stejného utkání potýká s natrženým svalem. „V týdnu se navíc potýkal s virózou Chadzidis, u několika hráčů se objevila i střevní chřipka. Doufám však, že před utkáním budou zdraví,“ věří rousínovský trenér Petr Krahulec.

K zápasu už možná nastoupí i Miloš Žoček. Ten doposud trénoval s Olomoucí. Do kádru její druholigové rezervy se však neprosadil, a tak i jaro s nejvyšší pravděpodobností stráví v divizním klubu Rousínova.