V loňském roce se z vítězství v oblíbeném zimním fotbalovém turnaji v brněnské městské části Líšeň radovali fotbalisté Dosty Bystrc-Kníničky. Letos tento účastník moravskoslezské ligy v posledním kole předstihl dosud čtvrtý Rousínov, protože ten dostal čtyřgólový výprask od do té doby velmi slabě hrajícího Blanska.

„S Líšní a Bystrcí jsme tady sehráli kvalitní utkání, ale zápas proti Blansku jsme nezvládli. Nemůžeme se vymlouvat ani na neúčast pěti hráčů základní sestavy, kteří nám chyběli pro zranění. Takto prostě nelze utkání vypustit,“ hromoval po zápase rousínovský trenér Pavel Svoboda.

Náhradníci v jeho týmu si nedokázali poradit především s dobře hrajícím Benešem. Ten nejprve nacentroval na gólovou hlavičku Starému a po obrátce vyzval k zásahu Farníka, jenž umístěnou střelou zvýšil na 2:0. Pak Beneš sám využil centr Bezděka a nakonec nahrál Nečasovi, který technickou ránou dokonal debakl Rousínova.

Naproti tomu Vyškov utkání s velezkušeným týmem Bavor ovládal od samého začátku. V patnácté minutě ještě sudí Kropáčkův gól neuznal, ale o tři minuty později už Kollárova hlavička platila. Bavory se ke kloudnější akci zmohly až ve 22. minutě a výrazně se na ní podílel zkušený Lambert Šmíd. Pěkný útok zastavil Kollár. Druhou branku přidal po ideální přihrávce Horvátha Hirsch. Brzy po přestávce neplatil další vyškovský zásah, ale v pohodě hrající tým měl zápas pod kontrolou a potřetí se trefil Kropáček z penalty nařízené za faul na Kopřivu. Hosté sice snížili, ale i konec utkání se dohrál v režii Vyškova. „Byli jsme odpočatí a hráli jsme dobře. Musím hráče pochválit, protože plnili úkoly, které dostali,“ konstatoval spokojený kouč Vyškova Miloslav Machálek.

O vítězi celého turnaje rozhodla bezgólová remíza průběžně vedoucích celků, juniorky 1. FC Brno a pořádající SK Líšeň. Ta stačila hostům, ale utkání přineslo dobrý fotbal a šance, takže vyhrát mohla obě družstva.

Trenéři zástupců Vyškovska si celkovou účast na turnaji pochvalovali.

„Turnaj hodnotím jako výborný, ale jen do zápasu s Blanskem. Před tím jsme podávali slušné výkony, i když mně v nich chyběla lepší koncovka,“ konstatoval Svoboda. „Snažíme se neustále lepšit v taktice hry. Mužstvo a styl přebudováváme. Máme hodně nových hráčů, takže se snažíme, aby se mužstvo sehrálo. Proto mě trošku mrzí, že jsme tady nikdy nemohli nastoupit v optimální sestavě,“ dodal Machálek.

Oběma týmům končí příprava a v sobotu mají generálky na jarní start divize. Rousínov ji absolvuje v Hulíně. Vyškov chce hrát s Hanáckou Slavií Kroměříž doma, ale zřejmě to bude na umělé trávě v Kroměříži.

ZT Líšeň

Rousínov – Blansko 0:4 (0:1)
Rousínov: Švéda – Kalouda, Píšek, Hartl, Rychlík – Sedláček (25. Hanus), Kupčík, Ošlejšek, Žoček – Fiala, Svoboda (41. Sehnal).
Vyškov – Bavory 3:1 (2:0)
Branky: 17. Kollár, 35. Hirsch, 55. Kropáček z pen. – 61. Pokorný
Vyškov: Vítek (41. Kopáček) – Maruška, Hodinář (41. Gottvald), Koláček (60. Hodinář), M. Kollár (41. Baričák) – Daněk (48. král), Kopřiva, Horváth (41. Sigmund), Hirsch – Lička (41. Paprik), Kropáček (60. Lička).
Další výsledky: Židenice – Bystrc 1:3, 1.FC Brno B – Líšeň 0:0.

Konečná tabulka
1. Brno B 5 2 0 20:7 17
2. Líšeň 5 2 0 10:3 17
3. Vyškov 5 0 2 9:6 15
4. Bystrc 3 0 4 14:14 9
5. Rousínov 2 1 4 10:17 7
6. Bavory 2 1 4 7:14 7
7. Blansko 2 0 5 8:14 6
8. Židenice 1 0 6 10:14 3