Střelecké trápení v první půli, snaživí hosté do poslední minuty, hodně nevlídné počasí a po zápase značně „rozoraný“ trávník.

Žádné dobré zprávy pro fanoušky rousínovských fotbalistů, sobotní odpoledne nebylo pro fotbalisty Framozu ani klubové funkcionáře žádnou selankou. Hlavní zpráva dne je ale pozitivní a hřeje je u srdce. Vyhráli nad nováčkem krajského přeboru z Rajhradu, když v každém poločase přišla jedna domácí trefa do černého.

Zápas se mohl v pohodě odvíjet v režii domácích, jenže to by museli proměňovat šance. Od minulého týdne, kdy nečekaně padli ve Vracově, na slabých stránkách zapracovali, ovšem právě zakončení zůstalo problémem. „Na začátku jsme si vypracovali dvě, tři tutové šance, ale bohužel selhala koncovka. Je dobře, že se začíná dařit finální nahrávka, jenže ten poslední krok zprvu chyběl,“ podotkl domácí trenér Petr Krahulec.

Ideální možnosti brzy skórovat měli postupně Králíček, Fiala a Kubala, ovšem buď šel míč těsně mimo, nebo se vytáhl hostující brankář Hledík. Psychickou bariéru prolomil nezvyklým způsobem až po půlhodině hry kapitán Buršík. Po rohu zahraném nakrátko signálem poslal křížně před bránu přízemní centr a ten k údivu všech bez dalšího doteku zapadl ke vzdálenější tyči. „Je to věc, kterou jsme trénovali, myslím to rozehrání. Někdy to tak prostě je, že nedáte tutovky a pak kopnete takzvaně do ničeho a ono to skončí v bráně. Je to o štěstí, ale také vyústěním nějakého tlaku,“ popsal první zásah svého týmu Krahulec. Hosté se v prvních pětačtyřiceti minutách dostali jen do dvou nadějných situací bez účinku.

To druhá půle byla o něčem jiném. Hlavně proto, že v pauze přišla dešťová smršť, která změnila fotbal tak trochu na vodní sport a místo techniky nahrávala spíš bojovnosti. A toho Rajhradští také využívali. „Máme i technické hráče, ale jsme bojovný mančaft, hodně hrajeme na souboje, takže ta voda nevadila. V první půli jsme se dostali pod tlak, a když jsme se ve druhé z něho vymanili, paradoxně jsme inkasovali podruhé,“ litoval po střetnutí hostující kouč Jaroslav Janošek. O druhé a poslední rozvlnění rajhradské sítě se postarala střídající nová akvizice Rousínova z Dosty Bystrc po několika minutách na hřišti Matěj Sedláček.

Ani to hosty nezlomilo a snažili se do posledních sekund. Měli několik velkých příležitostí a hned dvakrát spílali sudímu Hulckému. Nejprve že neposlal do šaten domácího brankáře za faul mimo vápno na Škaroupka, pak že neudělil druhou žlutou stoperovi Kubalovi za ruku při jejich rychlém brejku. „Rozhodčí nestačil, byl nepřesný, už po dvou kolech v přeboru musím říct, že v 1.A třídě jsou daleko lepší rozhodčí než tady. Brankáři patřila jasně červená karta a stoper hrál podle nás rukou úmyslně, náš hráč by šel sám na bránu. Nechci to soudit ani se vymlouvat, nepodílel se přímo na naší prohře. Rousínov vyhrál zaslouženě, ale sudí byl prostě nepřesný,“ vyhlásil Sedláček.

Framoz přečkal závěrečnou převahu nováčka a uhájil dvoubrankové vítězství. „Zlepšili jsme hru a bylo to znát. Hosté měli šance hlavně z trestných kopů, zaplaťpánbůh netrefili to, jak měli, takže se zápas vyhrál. Já myslím, že zaslouženě, převahu jsme vyjádřili i brankami a to je důležité. Jen ten trávník máme zničený. Začátek sezony a máme po hřišti, no jo, nešťastné počasí. Snad se to dá rychle dohromady,“ vyslovil přání Krahulec.

Po minutách: Framoz Rousínov – Rafk Rajhrad

Právě skončila letní dešťová přeháňka a naopak začíná bitva s Rajhradem o rousínovské sebevědomí.
Domácí mají první šanci: po rohovém kopu využil svou výšku Kubala a jeho hlavičku vyboxoval gólman Hledík.
Framoz hrozí z rohů: po další standardní situaci a odrazu míče vystřihl nůžky Králíček, ale bez gólového efektu.
Kubala těsně minul: aktivní stoper domácích, který se prosazuje i vepředu, si naskočil na trestný kop a míč z jeho hlavy minul tyč rajhradské svatyně snad o půl metru.
První hrozba hostí: brejk zakončil Haňka na hranici vápna, jeho pokus tečovala domácí defenziva na roh.
1:0 – Buršík. Po sérii zahozených tutovek udeřilo. Vyšel signál na rozehrání rohového kopu nakrátko a Buršík ze značného úhlu se rozhodl pro přízemní centr do ohně. Ačkoli mělo k míči blízko hned několik hráčů, k údivu všech prolétl pokutovým územím a vedle zkoprnělého brankáře zapadl ke vzdálenější tyči.
Herecká vložka Škaroupky: po nedorozumění domácích přišla skrumáž v rousínovské šestnáctce. Škaroupka využil situaci, nafilmoval pád, ovšem místo penalty si vykoledoval žlutou kartu.
Pěkná akce favorita: Hartl předvedl dlouhý pas, Kubala zpracoval. Jenže minul.
Končí první půle a společně s ní se spouští liják. Hráči rychle spěchají do kabin.
Jako mávnutím kouzelného proutku déšť ustal se začátkem druhého poločasu. Trávník pokryla voda a je jasné, že příliš technických kousků druhá půle nepřinese.
Framoz nebrání, chce zvýšit: na konci skrumáže se do míče opřel Pupp. Nebezpečná je ale teč jednoho z beků, gólman si situaci pohlídal.
Zřejmě nejhezčí akce zápasu: sérii rousínovských přihrávek vyšperkoval ideální kolmicí do vápna Pupp a Králíček s ní naložil dobře. Z úhlu střílenou přihrávkou prověřil umění Hledíka. Ten nadvakrát chytil.
2:0 – Sedláček. Trestný kop z pravé strany ideálně zahrál Buršík, vypadalo to, že balón zasáhne nejvyšší muž na hřišti Kubala. Nakonec minul, ovšem perfektně ho zastoupil za ním skákající Sedláček a dal domácím dvoubrankový náskok. Střelec je na hřišti jen šest minut.
Framoz se druhou trefou uklidnil, přichází další velké příležitosti. Tu největší zakončoval Kubala a vytáhl se gólman Hledík.
Individuálně se prosadil mezi třemi Sedláček, jeho střelu ovšem přibrzdil gólman a odkopli do bezpečí přibíhající obránci.
Hosté se zlobí na rozhodčí: Škaroupka se dostal do samostatného úniku, brankář Trnavský vyběhl mimo pokutové území a zastavil útočníka za hranicí pravidel. Uviděl „jen“ žlutou kartu. Přímý volný kop zastavila zeď.
Rajhradští na nohou: dlouhý nákop zastavil poslední muž rousínovského rozestavení v pádu rukou, ale je z toho jen přímý volný kop.
Po rohu skákal absolutně nehlídaný kapitán Máša. Mířil hlavou doprostřed pod břevno, gólman vytáhl na další rohový kop.
A ještě jednou Škaroupka: v dalším brejku absolvoval sprintérský závod s jedním z beků. Vyhrál ho, ale prohrál souboj s Trnavským.
Rousínov 2:0 Rajhrad