O góly se soupeři, domácí Framoz a hostující Bzenec, rovně podělili, na nastřelenou konstrukci branky vyhráli hosté 5:2. Přitom paní Štěstěna zase prokázala svoji vrtkavou povahu. Napřed gólové střely hostí od tyček odrážela ven, v poslední minutě naopak Bzeneckým přihrála bod. „Tak jak jsme před tím měli smůlu při neproměňování šancí, tak při nás v závěru stálo štěstí. Protože jsme po tyči v poslední minutě vyrovnali," potvrdil trenér hostů Libor Škodík starší.

Jako první zatřásl břevnem rousínovské branky v sedmé minutě Kratina křížnou ránou z levé strany. O čtrnáct minut později ho napodobil zprava Šik. Za dalších šestnáct minut trefila bzenecká posila Rousínova Radek Šifel zblízka prudkou ránou spojnici tyče a břevna. Gólové šance měli i další hráči, přičemž víc jich spálili hosté.

Za domácí mohli otevřít skóre zejména z velkého vápně zbrkle střílející Pekáč a Benda, který těsně před gólem hostů šel sám na brankáře Zemana. „Myslím, že kromě prvních deseti, patnácti minut jsme působili fotbalovějším dojmem. Vedli jsme, ale před tím, jsme měli spoustu šancí, které jsme nedali. Proto jsem si v přestávce myslel, že tady můžeme vyhrát, přesněji, že bychom tady měli vyhrát. Nicméně ve druhém poločase domácí trošku přidali, anebo my jsme spíš ztratili koncentraci. Domácí se dostávali do dobrých situací a otočili utkání na 2:1. Takže po celkovém vývoji je asi spravedlivá remíza. Myslím, že s ní budou spokojeny obě strany, i když domácím to uteklo chviličku před koncem," dodal Škodík.

Góly do šatny

Oba týmy od začátku dávaly najevo, že soutěž je rozhodnutá a případné bodové zisky jejich postavení v tabulce nevylepší. S obranou si tak nikdo moc hlavu nelámal a bezstarostná partie klidně mohla skončit vyšším skóre. Rousínovští mohou litovat zejména nekoncentrovanosti v závěru obou poločasů, oba góly dostali v posledních minutách. Zejména situaci předcházející vyrovnání v devadesáté minutě jejich defenzíva hrubě podcenila. Dulovczovi se trestný kop moc nepovedl, ale Ustohala míč překvapil a proskákal až na vzdálenější tyč, od které si pak našel na brankové čáře nehlídaného Kratinu. Ten neměl problém balón postrčit za čáru. „Je to konec sezony. Vlastně o nic nešlo. Navíc bylo velké vedro. To se pak hráči těžko nutí k nějakému většímu výkonu. Ta plichta je svým způsobem spravedlivá, protože šance byly na obou stranách. S celou sezonou a čtvrtým místem jsem spokojený. Odpovídá možnostem současného kádru a okolnostem, které celé jaro provázely," stručně konstatoval domácí kouč Petr Krahulec.

Zřejmě jediným hráčem, který se trochu vymykal všeobecně laxnějšímu přístupu byl už zmíněný domácí útočník Šifel. Pohybem a snahou střílet ze všech pozic evidentně dával najevo, že chce dát gól. Důvod je nasnadě. V Rousínově na jaře hostuje právě z Bzence a navíc na podzim slovácký tým doma jeho gólem porazil Framoz 1:0. Motivaci zase utkání rozhodnout po zápase neváhal přiznat. Příležitostí k tomu měl několik. „Napřed tam byla tyčka a ve druhém poločase jsem chtěl na malém vápně střílet z voleje, ale trošku jsem se na to musel natočit a trochu se proto i vrátit, jinak bych to asi z první netrefil. Bohužel to nevyšlo," popsal svoji největší šanci ze 77. minuty, kdy po Bendově přihrávce byl sám před brankářem na malém vápně. Už úsměvem pak dodal, že jeho bývalí spoluhráči byli motivovaní zase přímo na něj. „Před zápasem se vsadili, že kdo mě sundá, tak dostane od mužstva litr. Ale na hřišti to bylo samozřejmě férové, bez emocí. Jsou to samí výborní kluci," řekl Šifel, o jehož případném dalším hostovaní ve Framozu se bude jednat v nejbližších dnech.

Krajský přebor

Framoz Rousínov – FC Bzenec 2:2

Poločas: 0:1. Branky: 66. Krejčíř, 74. Sedláček – 45. Zůbek, 90. Kratina. ŽK: Pekáč – Kmeť. Rozhodčí: Vodák. Diváků: 80.

Rousínov: Ustohal – Daněk, Hartl, Pekáč, Pupp – M. Honek (84. Legner), Sedláček, Kupčík, Benda (84. Novotný) – Šifel, Králíček (59. Krejčíř).

Bzenec: Zeman – Kmeť, Říha, Linhart, Bukvald (86. Dulovecz) – Šik, Škodík ml. (80. Ostrézi), Dobeš, Zúbek – Kratina, Kasala.

Po minutách:

7. Hostující štírek Kratina načal hostující kanonádu do břeven a tyčí, trefil zleva pravačkou břevno.

10. Daněk se samostatným brejkem dostal až před brankáře Zemana, jenže vystřelil přímo do něj.

12. Výborně hrající Michal Honek si vychutnal pomalejšího beka Bukvalda a Pekáčovi předložil zpět na velké vápno gólovou přihrávku, jenže rousínovský stoper zbrkle přestřelil.

18. Kratinovu ránu zblízka vykryl dobrým vyběhnutím brankář Ustohal.

21. Zase se třáslo břevno rousínovské branky. Tentokrát pálil zprava tvrdě levou Šik.

22. Do dobré pozice se dostal Králíček, ale hostující stopeři mu stihli skočit do střely.

37. Bzenecká posila z Rousínova Šifel zblízka prudkou ránou trefil spojnici tyče a břevna.

38. Největší rousínovskou šanci spálil Benda. Hosté si při dlouhém pasu hleděli spíš Králíčka, Benda zleva zaběhl za obranu a ocitl sám před Zemanem, ale trefil jen jeho nohy.

45. 0:1 – Zúbek. Centr z pravé strany Kratina před brankou jen tečoval a zleva nabíhající Zúbek nekompromisně volejem propálil do sítě.

52. Kasala z pozice na velkém vápně nastřelil tyčku a k dorážce ho domácí obrana nepustila, i když její zákrok hodně zaváněl penaltovým faulem.

57. Benda střílel nebezpečně křížem po zemi zleva těsně vedle.

64. Daňkům centr Zeman je sledoval, jenže míč si pouze poskočil na břevně.

65. Šifel pálil zprava tvrdě těsně vedle.

66. 1:1 – Krejčíř. Téměř stejná akce jako při gólů hostů. Zprava nahrával Benda, tvrdě po zemi střílel do sítě krátce před tím střídající Krejčíř.

74. 2:1 – Sedláček. Kupčík vrátil před branku zdánlivě ztracený balón a Sedláček v krkolomné pozici a s pomocí tyče spíš míč do sítě dotlačil, než prostřelil.

77. Bendova přihrávka Šifelovi na malé vápna asi nemohla být lepší, ale Šifel ránu z první nezvládl.

80. Bendovi nebylo dáno vstřelit gól. Honkovu gólovou přihrávku napálil zase jen do obránců.

90. 2:2 – Kratina. Dulovczovi se trestný kop moc nepovedl, ale Ustohala míč překvapil a proskákal až na tyč, od které si pak našel na brankové čáře volného Kratinu.