Rousínovští diváci měli v sobotu o zábavu postaráno. Jejich odpolední program byl totiž značně nabitý, když zhlédli hned dvě po sobě jdoucí utkání. Za normálních podmínek předkrm, ale v tomto případě spíše hlavní chod obstaralo rousínovské „béčko“. To hostilo v rámci posledního kola okresního přeboru Nesovice a v případě vítězství mělo jistotu historického postupu. „Zaměřili jsme se právě na B mužstvo. V posledních týdnech jsem jim pouštěl některé své hráče,“ vysvětlil trenér elitního výběru Petr Krahulec. A vyplatilo se, druhý rousínovský celek opravdu na podzim nakoukne do I.B třídy.

Od půl páté pak přišel divizní střet s Velkým Meziříčím. Pohled do tabulky napovídal spíše o opaku, ale domácí byli nabuzeni a hodlali vyhrát. „Dnes se loučíme, je potřeba vyhrát, uvidíme,“ naznačil trenér.

Úvod to také potvrzoval. Už v jedenácté minutě se prosadil pokusem podél brankáře Neužil, kterému situaci rychlým sklepnutím vytvořil Udržal. Následně mohl zvýšit Zavřel, jehož nádherně oslovil Kupčík, ale skóre se neměnilo a pak přišla změna. Hosté často přebírali iniciativu, ale jejich tlak měl platonickou povahu. Do kabin odcházel s náskokem Framozu.

Po přestávce se ale zápas začal pro domácí odvíjet i jejich zásluhou velmi smolnou cestou. Obranný blok Rousínovských měl velké díry a Meziříčí vědělo, jak s nimi naložit. Vyrovnání má na svědomí hned několik hráčů, druhý gól hostů pak framozský brankář Marek Fürst díky špatnému vyběhnutí. Když pak Meziříčí přidalo ještě jeden zásah po trestném kopu z velkého úhlu, který k údivu všech prošel až do sítě, vypadalo to s Framozem velmi zle. „Pak jsme to už otevřeli, na hřiště jsem dokonce poslal i kluky, kteří měli v nohách předchozí zápas. Tlačili jsme, ale už to nestačilo,“ poukázal Krahulec.

Snížení přišlo, když čtvrthodinku před koncem se trefil z malého vápna Chadzidis, ale body si odvezli hosté po výhře 3:2. Rousínov tak skončil na jedenáctém místě s počtem osmatřiceti bodů.