Remíza většinou nebývá velkým důvodem ke spokojenosti. Sobotní odpoledne v Rousínově ale bylo výjimkou. Proč? Domácí ze souboje krajského přeboru proti Spartě Brno vydolovat víc snad ani nemohli. „Hodně dobrý bod. Mančaft Sparty má divizní parametry. Kluci dřeli a vyplatilo se," prohlásil trenér Petr Krahulec. Jeho svěřenci dokázali hned dvakrát srovnat krok.

První poločas se odvíjel plně v režii hostů. Alespoň herně. Vytvořili si místy drtivý tlak a několik stoprocentních příležitostí. Ovšem proměňovat je se jim vůbec nedařilo. A když po půlhodině hry přeci jen vyšachování rousínovské obrany zakončil gólem Cupák, domácí za okamžik srovnali díky povedenému brejku zakončeným nadvakrát Králíčkem. „Už do poločasu mohlo být jasno. Můžeme mít šikovné hráče, ale pokud do toho nedají ještě trochu srdíčka a takovou tu touhu dát branku, budeme se strachovat o výsledek až do konce. Tohle byl ten případ," spílal zpětně brněnský kouč Rostislav Horáček.

Do kabin se přesto odcházelo lépe Sparťanům, když je v nastavení prvního dějství trochu uklidnil nádhernou dalekonosnou pumelicí Wodecki. Naopak v té domácí asi bylo docela rušno. „Kluci se trochu báli hrát, tak jsme si to řekli. Především to, že každý je hratelný a Brno začne ztrácet nervy, když bude s námi mít problémy. Šlo o to i v oslabené sestavě zamakat, hrozit rychlými protiútoky, protože bylo vidět, že obrana soupeře byla dost nejistá," objasnil Krahulec.

A domácí vpadli na hřiště opravdu odvážněji. Hra se najednou vyrovnala a zanedlouho i skóre. Žoček chytrým pasem za defenzivu protivníka našel Daňka, který křižným volejem rozjásal stovku fanoušků na tribuně a rozesmutněl hosty. „Nechápu to, balón letí za naši obranu, stopeři se na to jen dívají a stínují, jinak nic. Upřímně, Rousínov měl dvě střely na naši branku a dal dva góly, to je krutá realita," kroutil hlavou Horáček.

Jeho výběr postupně opět převzal otěže zápasu do svých rukou, ale k rozhodujícímu zásahu do černého to už nevedlo. „Zápas to byl hrozný, podle mě to nemělo s úrovní krajského přeboru nic společného. Taková holomajzna, kde jsme my měli velké množství šancí, jen Makiš měl tři tutovky. Chyběl nám důraz a pohyb bez míče. Stojící hráč těžko může něco udělat nebo rozhodnout," zlobil se.

Jeho protějšek zažíval jiné pocity. „Možná to zní divně, ale zaplať pánbůh za bod. Sparta prostě má formu a pořád ji tipuji na vítěze celého přeboru. Jen jsou mladí bez větších zkušeností a ten tlak s nimi může udělat divy. Svým klukům chci poděkovat, udělali maximum," uzavřel utkání rousínovský lodivod.

Framoz Rousínov – FC Sparta Brno 2:2 (1:2)

Branky: 39. Králíček, 58. Daněk – 33. Cupák, 45. Wodecki. ŽK: Makiš, Cupák, Cenek.

Framoz Rousínov: Ustohal – Daněk, Boušek, Kubala, Pekáč – Krejčíř, Žoček, Sedláček, Benda (85. Barták) – Strnad (70. Honek), Králíček (82. Šifel)

Sparta Brno: Stehlík – Zavadil (60. Přichystal), Lerch, Ianosteac, Cenek – Presl (78. Růžička), Záboj, Cupák, Makiš – Wodecki (59. Hodek), Hlavinka.

Rozhodčí: Novák – Mach, Putna.

Delegát: Skočovský.

Diváci: 110.