Klub slavného jména přijel do Vyškova bez svých největších opor Neumanna, Dziuby, Maleňáka, Manďáka, Stebela, Halamíčka a Potůčka, kteří mají za sebou spoustu zápasů ve druhé lize a v mládežnických reprezentacích. Než se jejich mladí náhradníci na palubovce rozkoukali, poslali domácí hráči do sítě jejich brankáře Martina Bortlíka pět míčů. A to bylo už v osmé minutě. „Z deseti prvních střel nám tam padlo sedm branek, a to se pak hraje úplně jinak. Takže to byla naprosto pohodová výhra, nejjednoznačnější zápas za celou sezonu. Asi to bylo právě tím naším dobrým nástupem, ale i pak kluci do puntíku splnili všechno, co jsem po nich chtěl. Možná jsme mohli proměnit ještě víc šancí,“ zářil spokojeností trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Ani on neměl kompletní tým, tentokrát ze stabilní sestavy posledních kol chyběli Milan Ševčík, David Lukeštík, Petr Koudelka a Jan Chadima. Domácí tým je ale na rotace v sestavě zvyklý a v zápase nebyly absence znát.

Gólový úvod samozřejmě ovlivnil celý další průběh utkání, které měli domácí jasně pod kontrolou a mohli zvítězit mnohem vyšším rozdílem.

„Většina kluků, kteří nastoupili, nemá ve druhé lize odehránu ani jednu sezonu. Spíš v několika zápasech paběrkovali po minutách. Chyběly nám tedy zkušenosti. V bojovnosti, nebo že by kluci nechtěli, to určitě nebylo. Z nezkušeností pramenily chyby. Například zbytečně jsme chodili do míst, kam jsme neměli, a byla z toho přečíslení a inkasované góly. Soupeř byl jasně lepší. Možná, když jsme snížili na 1:5, tak se s tím dalo ještě něco dělat, možná jsme nemuseli prohrát tak vysoko, jenže dál to bylo už jen horší a horší,“ vysvětlil porážku trenér Baníku Karel Murin.

„Předpokládal jsem, že Baník přijede s velmi mladým mužstvem, což se potvrdilo. Navíc chtěli hrát, ne jen bránit, a to nám vyhovovalo. Oni se i pod tlakem snažili to rozehrávat, zatímco zkušenější mančafty balón prostě odkopnou. Lacino jsme jim sebrali spoustu míčů a chodili do přečíslení. Bylo vidět, že jim chybějí hráči ze třetí ligy velkého fotbalu,“ podpořil trenérského kolegu Štrublík.

V pohodovém závěru si dal gól i brankář Josef Buriánek bezpečným proměněním desetimetrového kopu. Uvolněně hrající domácí v koncovce povolili hostům několik šancí, takže kromě dvou vlastních branek mohli výsledek korigovat i sami mladí baníkovci. „Je od nich sympatické, že rozhodnutý zápas nevypustili a bojovali až do konce. Diváci se tak mohli futsalem bavit. Máme teď tři výhry za sebou a celkově z letošních pěti zápasů čtyři vítězství. Ale hlavně to bylo pět dobrých výkonů, tedy i v prohraném utkání v Jeseníku,“ chválil své svěřence kouč Amoru.

Ten v dalším kole pojede k soupeři. V pátek 21. února večer nastoupí v Ostravě proti báňským studentům z VŠB-TU Ostrava. O týden později, v sobotu 28. února, pak vyškovská hala v Purkyňově ulici uvidí zřejmě již jistého postupujícího do nejvyšší soutěže SKUP Olomouc.

Amor Kloboučky Vyškov – Baník Ostrava 13:4

Poločas: 7:1. Branky: 2., 5., 8., 26. a 33. Rozehnal, 6. a 8. Handlíř, 16., 17. a 31. Tichý, 21. Palla, 38. Buriánek, 40. Procházka – 13. Rozehnal (vlastní), 29. Ferenc, 34. Procházka (vlastní), 40. Galus. Rozhodčí: Kabeláč, Čep. ŽK: Palla – Ferenc. Diváků: 120.

Amor: Buriánek (Vrba) – Nový, Procházka, Horváth, Tichý, Chubirka, Palla, Handlíř, Rozenal, L. Němec. Trenér: Ladislav Štrublík.

Baník: Bortlík – Brevčinský, M. Murin, F. Murin, Válek, Polášek, Rusnok, Ferenc, Chabroň, Galus, Dluhoš. Trenér: Karel Murin.