Oba týmy si totiž s obranou nelámaly hlavu a hosté poslali za záda brankářů Lazoru-Domus míč celkem třináctkrát. „No jasně, to byl ten náš klasický uběhaný fotbal alias futsal, který bychom chtěli hrát. To víte, že ani když dáte šest gólů, tak z toho po porážce nemůžete mít radost. Doufám, že teď nějaký ten gól zase dám, šest jich určitě nebude, ale hlavně aby to stačilo na vítězství," před pátečním dalším vzájemným soubojem zavzpomínal na svůj osobní střelecký rekord v divizi Josef Lička mladší.

Nedá se očekávat, že by se podobná přestřelka v pátek večer opakovala, i když podobně divoké výsledky oba soupeři „vyrábějí" i v této sezoně a zejména Lazor má s bráněním pořád problémy. Průměr více než sedm inkasovaných branek na zápas rozhodně žádnou hezkou vizitkou není. „Někteří hráči prostě nechtějí pochopit, že po ztrátě míče se musí vracet," posteskl si před časem trenér Josef Lička starší.

Navíc jeho svěřenci v posledních zápasech „vypouštějí" druhý poločas. Před týdnem v městském derby s týmem Brikety-pelety Štěpán jim to neublížilo a vyhráli, ale dnes by již jen dobrá dvacetiminutovka k úspěchu stačit nemusela. „Kloboučky jsou zatím jediným mužstvem, které porazilo suverénní brněnský Kalábek. Takže přijede kvalitní a sehrané mužstvo, které má nacvičeno spoustu signálů a má velmi dobré hráče. Předpokládám, že to bude vyrovnané a otevřené utkání, ve kterém mohou rozhodovat maličkosti," zdůraznil trenér Lazoru.

Ten by měl mít k dispozici stejnou sestavu jako před týdnem a prozradil, že v hledáčku má ještě i posily a pracuje na jejich přestupu, aby už večer mohly za Lazor hrát. Kloboučky řeší opačný problém. Z různých důvodů nemohou hrát hráči ze základní sestavy Michal Handlíř, Lukáš Němec a Vilém Horák. „Asi nás bude jen sedm do pole a dva brankáři. Lazor je teď v posilněné sestavě o vyškovské fotbalisty nadprůměrným divizním mužstvem, takže postavení v tabulce není podstatné. Dokonce si myslím, že se role favorita přesunula na jeho stranu. V derby ale často žádné předpoklady neplatí a ani domácí prostředí není nějakou výhodou. My jsme tu zvyklí hrávat a mně se tu hraje docela dobře. Chceme uspět líp než s Pivovarem (nyní Brikety-pelety Štěpán, pozn. red.), se kterým jsme tady v pátém kole zbytečně prohráli," řekl hrající trenér Klobouček Ladislav Štrublík.

Neznámý Baník

Okresní futsalová jednička, druholigový Amor Vyškov, bude ve stejném čase jako divizní derby bojovat v ostravském sportovním centru Dubina s Baníkem. Nováček soutěže nasbíral stejně bodů jako Amor a v tabulce je na pátém místě těsně před ním, protože má o jednu branku lepší skóre. Je nasnadě, že Vyškovany nečeká žádná pohodová procházka. „Baník je pro nás velká neznámá. Já jsem ho ještě hrát neviděl. Vím jen, že mají nějaké hráče z Vítkovic. Pokud chceme uspět, musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a vnutit soupeři svůj styl hry," upozornil kapitán a kanonýr Amoru Milan Ševčík.

Divize E
Lazor-Domus Vyškov – FC Kloboučky
Pátek 4. prosince, 20.00 hodin, sportovní hala ZŠ Purkyňova.

Tabulka:
6. Kloboučky 9 5 0 4 51:50 15
9. Lazor-Dom. 9 3 0 6 51:64 9

Zápasy v minulé sezoně:
Kloboučky – Lazor-Domus 4:4 (3:2), branky: Chadima 2, Koval, M. Vintr – Růžička, Grepl, Gottvald, J. Lička.
Lazor-Domus – Kloboučky 10:13 (3:4), J. Lička 6, M. Lička, Grepl, Gottvald, Obruča – T. Selinger 3, Koval 2, Handlíř 2, Chadima 2, Němec 2, Štrublík, Jeřábek.