Zápas v domácí hale při ZŠ Purkyňova byl malou oslavou futsalu. Tenisovou mluvou řečeno „kanárek“ do opavské klece přilétl po zlepšeném výkonu domácích ve druhém poločase.

První byl oboustranně trochu opatrný. Soupeři si připravovali „tutové“ akce, ale obrany tak měly dost času na jejich bránění. Přesto se Amor dostal do několika šancí. Do „černého“ ale dovedl až tu poslední. Pár sekund před koncem poslal míč do opavské sítě Michal Handlíř.

Vstup Amoru do druhé části byl skutečně impozantní, když rychle přidal další tři zásahy. Trefili se Ondřej Nový, Pavel Tichý a opět Michal Handlíř. Pak už domácí mazácky vývoj zápasu kontrolovali. „Podávali jsme dobrý výkon už od začátku, akorát jsme neproměnili nějaké šance. Podařilo se to v úvodu druhého poločasu a potom už kluci ovládli zápas. Myslím si, že pak už jsme byli o třídu lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ radoval se z úspěšné premiéry trenér Ladislav Štrublík.

Hosté byli z výše porážky smutní. I oni měli šance na vstřelení gólů, ale na výborného domácího gólmana Marka Vrbu ani jednou nevyzráli. „Měli jsme tady pět kluků, co ještě hrají dorosteneckou ligu. Takže jsou to mladí a nezkušení kluci. I proto nás tak vyvedl z míry ten první gól do kabiny. V přestávce jsme si řekli, že budeme hrát pořád trpělivě zezadu, ale dostali jsme hloupý druhý gól, po kterém jsme to otevřeli a neštěstí bylo hotovo. Myslím si, že 6:0 je pro nás dost kruté. Nějaký gól jsme si dát zasloužili, ale domácí podali výborný výkon a právem vyhráli,“ posteskl si trenér Opavy Mirek Tůma.

Jak dodal, v domácích dresech ho zaujalo více hráčů, ale nejvíc „ta malá čtyřka“. „Nevím, jak se jmenuje, ten malý kluk, ta čtverka (pozn. red.: Dominik Šmerda,). To je zaková malá koloběžka, super hráč, má techniku a všechno statní, co je k dobrému futsalu potřeba. Ale Vyškov byl celkově lepší. My jsme nepodali tak špatný výkon, jak napovídá výsledek. Ale dělali jsme hloupé, školácké chyby. Kdybychom domácí déle trápili na stavu 0:0, třeba ještě v poločase, tak by potom asi tak odvážní nebyli,“ dodal kouč, který je zároveň šéfem opavského klubu.

Domácí lodivod Štrublík se k hodnocení jednotlivců vyjádřit nechtěl. „Já bych dal všem za výkon jedničku,“ zdůraznil s velkou spokojeností v obličeji. Přiznal, že před startem druhé ligy měl trochu obavy, protože mužstvo „spíchl“ velmi narychlo. První zápas naznačil slušné možnosti. Potvrdit je může už v další utkání. V pátek večer Amor Kloboučky Vyškov nastoupí v Jakubčovicích.

Amor Kloboučky Vyškov – Ferram Opava 6:0

Poločas: 1:0. Branky: 20. Handlíř (Tichý), 22. Nový (Němec), 24. Handlíř (Nový), 27. Tichý (Ševčík), 32. Chubirka (Ševčík), 33. Šmerda (Nový). Rozhodčí: Martin Štipčák, Martin Kabeláč. Diváků: 100.

Amor: Vrba, Barbořák – Nový, Moravec, Ševčík, Šmerda, Tichý, Chubirka, Palla, Handlíř, Chadima, Rozehnal, Němec. Trenér: Ladislav Štrublík.

Opava: Hudeček- Šimeček, Kurka, Rubý,Tůma,Skácel, Režnár,Bitomský, Žůrek. Trenér: Mirek Tůma.