Vítězství 5:3 je o to cennější, že jej vybojoval značně oslabený tým. Tentokrát proti Štrublíkovým prognózám, že bude mít k dispozici kompletní mužstvo, zasáhly nemoci a zranění. Chyběli mu Tomáš Selinger, Dominik Šmerda, Sebastian Palla, Pavel Tichý, Petr Němec, Jan Chadima a Petr Koudelka. Trenér tak musel doplnit hráče z B mužstva, Tomáše Floriána a Petra Koudelku. „Naštěstí i Třinec nastoupil v okleštěné sestavě. Nehrála jim nejproduktivnější dvojice Baron s Opluštilem a hlavně absence Lukáše Barona byla velmi znát,“ sportovně přiznal Štrublík.

Utkání v krásné třinecké hale začalo podle představ vyškovského kouče. Hosté byli více na míči a domácí dobrým napadáním nepouštěli do kombinací. Bohužel dvakrát si nepohlídali nacvičené třinecké akce po standardních situacích. Domácí tak prakticky z minima vytěžili maximum, vedení 2:0. „Velice důležité bylo, že jsme se za stavu 2:0 nepoložili a pokračovali v naší hře. Ta nakonec slavila úspěch,“ chválil Štrublík.

Amor si sice v prvním poločase také nevytvářel buhvíjaké šance, ale jeho herní převaha byla znatelná. Po autovém vhazování snížil Ondřej Nový a bylo dobré, že hosté okamžitě reagovali na domácí třetí gól. Mimochodem, padl opět po standardní situaci. Kontaktní branku dal z desetimetrového kopu Matěj Rozehnal.

Do druhého poločasu Amor nastoupil ještě soustředěnější a hlavně aktivnější. Lépe si pohlídal domácí standardky a zcela zaslouženě otočil skóre a tříbodovým ziskem se posunul na třetí místo tabulky. „Náš výkon byl od začátku zodpovědný a hlavně bojovný. Tentokrát jsme zapojili i futsalové věci a můžu být spokojený. Doufám, že na Třinec navážeme v dalším utkání na palubovce nejlepšího týmu soutěže Gamaspolu Jeseník. K Třinci mám velký respekt a moc jej chválím za futsalovost, ale trosku mi u toho chybí jiskra a zápal. A to v Jeseníku rozhodne nehrozí,“ zdůraznil Štrublík.

SKP Ocel Třinec - Amor Kloboučky Vyškov 3:5

Poločas: 3:2. Branky (nahrávky): 14. Kantor (Samek), 15. Kantor (Przyczko), 16. Samek (Buryan) – 16. O. Nový (Rozehnal), 19. Rozehnal (10 m kop), 25. O. Nový, 31. Rozehnal, 39. O. Nový (pen.)

Rozhodčí: Čuba, Krupa. ŽK: Przyczko – O. Nový. Diváci: 100

Třinec: Sikora (Kreželok) – Samek, Teofil, Godfryd, Kalfas, Przyczko, Kantor, Buryan, Kisza. Amor Kloboučky Vyškov: Vrba (Buriánek) – O. Nový, Ševčík, Procházka, Horváth, Chubirka, Florián, Handlíř, Rozehnal, Němec. Trenér: Ladislav Štrublík.