Tradiční hrdinové pátečních večerů v hale v Purkyňově ulici, hráči Pivovaru si v divizi jižní Moravy odskočili na palubovku Slovanu Brno, vyškovští příznivci futsalu nepřišli zkrátka. Nabídku kvality tohoto sportovního odvětví obstaralo finále okresního poháru, v němž na sebe narazily v podstatě domácí Amor Vyškov a příjemné překvapení ročníku Sokol Bučovice.

Kdo hledal favorita, příliš času mu to nezabralo. Amoři ještě před pár lety váleli s Pivovarem divizi, teď patří k nejlepším v krajském soupeření. Sokol taky okupuje nejvyšší příčky, ovšem „jen“ v okresním přeboru. Ti, kteří si ale zpříjemnili začátek víkendu pohárovým vrcholem, nelitovali. Jednoznačný zápas neviděli. Prožili drama plné soubojů a také nádherných branek.

Bučovičtí jim před zápasem hlásili, že nemají co ztratit a respekt nechají v šatně. Stalo se, s protivníkem hráli vyrovnanou partii a šli i do vedení. Amoru vázla kombinace a v šancích byl nedůrazný.

„Míváme špatné začátky a musím říct, že Bučovice hrály od první minutky dobře v podstatě po celý zápas,“ zdůvodnil po utkání zpětně kouč Amoru Antonín Petlach. Vysvobození z herní skepse přinesl až po čtvrthodině Daniel Forró a jeho fantastická trefa. Přes celé hřiště zaskočil trochu vysunutého bučovického gólmana a srovnal.

Pak už se hrál kvalitní futsal z obou stran a Amor dokázal jít do vedení, které až do konce utkání nepustil. Ale neměl to lehké, utekl sice dvakrát na rozdíl dvou branek, ale osm minut před koncem Sokol snížil na 3:4 a dál věřil v překvapení. To už ale nepřišlo. „Kdyby Vyškov hrál naplno a dařilo se mu, moc šancí bychom neměli. Ale nezahráli, jak umí, a my na ně měli. Škoda,“ litoval bučovický hráč Ladislav Dufek.

Amor tak bude čekat na krajské soupeře v dalším kole, které se podle svazových pravidel odehraje nejpozději do konce měsíce dubna.