Do startu neprofesionálních mistrovských soutěží zbývají dva volné víkendy a po působení na umělkách v nich fotbalisté chtějí už hrát na přírodních trávnících. Před uničovskou generálkou tedy Vyškovští využijí přírodní trávu ve Vojkovicích, kde se v sobotu od 9.00 hodin utkají s Rajhradem. V utkání nenastoupí zranění Hradil a Sigmund, naopak poprvé by měli obléknout dres Voral a Kropáček.

„Oba už začali trénovat, ale o jejich startu se rozhodne až podle aktuálního počasí a stavu hrací plochy. Uvidíme, co s námi přechod na přírodní trávu udělá, ale do mistráků už není moc času. Příprava by měla vrcholit a měly by být už výrazněji vidět věci, které jsme trénovali. A každém případě musíme zahrát líp než s Líšní, a také s lepším výsledkem,“ sdělil trenér Vyškovanů Valdemar Horváth.

Druhý nejlepší celek okresu Framoz Rousínov ještě zůstává na umělém povrchu. V neděli od 11.00 hodin se na hřišti Sparty Brno v Komárově utká s Velkou Bíteší. Trenér Petr Krahulec by měl mít k dispozici kompletní tým a doufá zejména ve zlepšení dosud žalostné koncovky.

Také Rousínov plánuje generálku na přírodní trávě. „Jsme dohodnutí s Rajhradem, ale zda to bude v sobotu nebo v neděli a kde, to rozhodneme až podle počasí,“ vysvětlil Krahulec.

Přípravná utkání

MFK Vyškov – Rajhrad

Sobota 10. března, 9.00 hodin ve Vojkovicích

Framoz Rousínov – Velká Bíteš

Neděle 11.00 hodin, umělá tráva Sparty Brno, Brno-Komárov