Hartl šel na hrot a zajistil bod. Fotbalisté Rousínova remizovali s Brnem

Rousínov – Nejen ve fotbale se vyplatí bojovat do posledního zvonění i za zdánlivě beznadějného stavu. To si dvě minuty před koncem zápasu krajského přeboru Rousínov – Sparta Brno mysleli o skóre 1:3 fanoušci obou táborů. Každý samozřejmě ze svého úhlu pohledu.

20.5.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Mach

Přesvědčení o tom, že není co řešit, zřejmě byli i hráči v rudých dresech brněnského týmu, nikoliv ovšem domácí. Minutu před koncem neváhal proměnit nabízenou šanci domácí kanonýr Růžička a v první minutě nastavení Hartl po Růžičkově přihrávce hlavou rovněž hlavičkou vyrovnal.

Remízová pointa ale zřejmě odpovídá průběhu utkání. V prvním poločase jasně dominovali hosté a jejich vedení mohlo být vyšší než dvougólové. Druhá půle naopak patřila domácím, kteří si oprávněně mohou myslet, že mohli i vyhrát. „Je to zasloužený bod pro Rousínov, protože ve druhém poločase byl lepší a určitě měl víc šancí. Možná kdyby Hartl proměnil šanci na 2:2, tak to domácí ještě přetlačili. Jenže z protiútoku dostali třetí gól. V každém případě to ale byl pohledný fotbal s řadou pěkných fotbalových akcí," shrnul to podstatné z utkání a z pozice nestranného diváka, protože nyní pomáhá Slavkovu, kanonýr Oldřich Strnad.

První dva góly dala Spartajako přes kopírák. Po pravé straně utekl Kubíček a jeho střílené přízemní centry nekompromisně zblízka volejem trefil nabíhající Fuxa. Po podobné akci snížil ve druhém poločase Růžička.

Zmíněná Hartlova příležitost přišla v 66. minutě. Střílený Růžičkův centr Hartl hlavou prodloužil těsně nad vzdálenější šibenici. Kdyby trefil, bylo tedy ještě dost času skóre otočit. Jenže z následného protiútoku Fuxa dokonal svůj hattrick. „Fotbal se hraje devadesát minut i víc, takže jsem po tom třetím gólu věřil, že s výsledkem ještě něco uděláme. Ve druhém poločase jsme si vytvářeli šance a myslím si, že jsme si to vyrovnání zasloužili, i když jsme výkonem měli i na to získat tři body," chválil své svěřence domácí trenér Milan Boušek.

V koncovce zápasu měla být varováním pro evidentně uspokojená červená trička šance Ličky, Žočkův trestný kop z pětadvaceti metrů, Hartlova dělovka, která jen díky teči obránce skončila mimo, a hlavně Ličkou hlavičkou nastřelené břevno. Nebyly.

Sparta tak nakonec podlehla tlaku domácích a hostující trenér Rostislav Horáček mohl jen kroutit hlavou, jak je možné zremizovat vyhrané utkání. „Jasná nezkušenost našich hráčů. Závěr se za stavu 1:3 dohrává úplně jinak. Třeba i u rohového praporku, ale my navíc střílíme na branku z nesmyslné vzdálenosti, ze které ani branku ohrozit nemůžeme. Necháme tak soupeře rozehrát a vyplyne z toho gólová situace. Já remízu cítím jako velkou ztrátu, protože jsme si řekli, že chceme uhrát druhé místo," oprávněně se kabonil trenér Sparty.

Stoper na hrotu

I Boušek viděl ve hře svého týmu chyby. Především při obdržených gólech, ale celková spokojenost jasně převládala. V závěru mu parádně vyšel tah s vysunutím stopera Hartla na hrot a Růžičkovým stažením těsně pod dvojici útočníků. „Hráli jsme v jiném složení, moc nám chyběl Benda, protože do ofenzívy to máme dost postavené na něm. Hodně chyběl i Pupp. Výměna Hartla s Růžičkou opravdu vyšla. Hartl se na hrotu dostával do šancí. Růžička podal výborný výkon, udržel spoustu balónů, dal dva góly a třetí nachystal," dodal Boušek.

Krajský přebor

Rousínov – Sparta Brno 3:3

Poločas: 0:2. Branky: 62. a 89. Růžička, 90. Hartl – 25., 40. a 67. Fuxa. Rozhodčí: Volf – Štipčák, Knecht. Bez ŽK. Diváků: 100.

Rousínov: Řepka – Mrnuštík, Svoboda, Hartl, Novotný – Honek (65. Lacek), Kupčík (79. Radil), Beneš, Žoček, Lička – Růžička.

Sparta: Stehlík – Růžička, Ianosteac, Zavadil, Hodek – Kubíček, Marinč, Přikrý (62. Křesťan),Ma­kiš – Přichystal, Fuxa.

Autor: Zdeněk Vlach

20.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč Odborní asistenti v administrativě Asistent/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ s maturitou, znalost práce na PC (MS Office, Word, Excel), ŘP sk. B, POPIS PRÁCE: DPP na dobu určitou, flexibilní pracovní doba-30 hod/týden, vhodné i pro absolventy, příprava podkladů pro manažera, telefonický kontakt s klienty, příprava školení, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: mimořádné odměny, zájezdy, KONTAKT: Urbanová Františka, tel.: 721 526 135, 8-13 hod, email: frantiska.urbanova@cmss-oz.cz, v případě zájmu zašlete životopis na uvedený e-mail. Pracoviště: Františka urbanová, pracoviště vyškov, Masarykovo náměstí, č.p. 80, 682 01 Vyškov 1. Informace: Františka Urbanová, . Výroba - Výroba Montér 20 000 Kč Montéři a opraváři slaboproudých elektrických vedení Elektrikář. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání nižší střední odborné nebo vyučení, praxe v oboru, technická a manuální zručnost, orientace v normách a v technické dokumentaci-zaučení, časová organizovanost, pečlivost, spolehlivost, samostatnost, výkonnost, spolehlivost, oprávnění na VZV-není podmínkou, možnost dodělání po nástupu, POPIS PRÁCE: PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, oprava, kontrola a běžná údržba elektrozařízení a elektroinstalace, příprava polotovarů dle projektu, montáž elektrorozvodů, montáž a demontáž elektrických kabelů a běžná údržba osvětlovacího zařízení, zhotovení kabelových souborů všeho druhu, měření el. veličin, diagnostika poruch elektrických zařízení, případně jejich rozvodů a součástí, pravidelné revize el. zařízení dle příslušné vyhlášky, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: zázemí stabilní společnosti, závodní jídelna, stravenky, motivační a věrnostní odměny, KONTAKT: Vašíčková Monika, tel.: 602 710 284, 8-15 hod, e-mail: vasickova@oteco.cz nebo osobně na adrese pracoviště. Pracoviště: Oteco cz spol. s r.o. 001, Slavkovská, č.p. 853, 685 01 Bučovice. Informace: Monika Vašíčková, +420 602 710 284. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 16 500 Kč Motorizovaní doručovatelé poštovních zásilek Doručovatel/ka balíků motorizovaný/á. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání nižší střední odborné nebo vyučení, pro motorizované doručování podmínkou ŘP sk. B, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou nebo možnost brigády na DPČ/DPP, vhodné i pro absolventy, příprava balíkových zásilek a jejich doručování do firem a domácností, uložení nedoručených zásilek na ukládacích poštách, vyúčtování zásilek a finanční hotovosti po návratu na pracoviště, práce v ranních a odpoledních směnách (střídání po týdnech), ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: 5 týdnů dovolené, stravenky, vlastní rekreační zařízení, příspěvek na dovolenou a dětské tábory, KONTAKT: Křetínská Irena, tel.: 734 876 608, Po-Pá 7-14 hod, e-mail: kriz.petr.2@cpost.cz nebo osobně na adrese pracoviště. Pracoviště: Česká pošta, s.p. slavkov, Palackého náměstí, č.p. 3, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Irena Křetínská, +420 734 876 608. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 74 Kč Prodavači potravinářského zboží Brigáda - prodavač/ka - Karlova pekárna s.r.o. - Bučovice ČD. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 74 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru výhodou., , Možnost nástupu: IHNED, , V případě, že vás nabízená pozice zaujala pošlete životopis na email: zouzelova.renata@karlova-pekarna.cz nebo volejte 724 620 458.. Pracoviště: Karlova-pekarna- bučovice- nádražní 342, bučovice 685 01, Nádražní, č.p. 342, 685 01 Bučovice. Informace: Renata Žouželová, +420 724 620 458.

MFK Vyškov. Ilustrační foto.

Vyškovští fotbalisté vyhráli podruhé venku. Tři body přivezli z Dolního Benešova

Ve druhém podzimním kole extraligy podlehli ragbisté Jimi Vyškov (modré dresy) doma Spartě Praha 7:34.
15

Ragbisté Vyškova mohli Spartu potrápit. Ale neproměňovali šance

-

Gurmánské speciality k fotbalu? V Bystrci grilovaný bůček, ve Veselí zase cigára

Jižní Morava /GASTROTIPY NA ZÁPASY/ – Pro mnohé fanoušky patří k fotbalu, stejně jako góly a ofsajdy, dobré jídlo a pivo. Na stadionech po celém kraji je nabízí kluby v hospodách přímo ve fotbalovém areálu. Deník Rovnost proto přináší tipy na občerstvení při nejbližších fotbalových zápasech.