Průběh popsal v hodnocení domácí trenér Miloslav Machálek. „Asi to dopadlo spravedlivě. My jsme byli lepší asi dvacet minut v prvním poločase, pak začal být soupeř nebezpečný. Ve druhém poločase byla pro nás problémem dvě zranění a nucená střídání. A hráčů, na které spoléháme. Musím ale říct, že jsme chtěli to utkání až do konce rozhodnout a vyhrát. Snažili jsme se, ale dnes nám nebylo přáno, protože jsme nastřelili dvě tyčky. Na druhou stranu Kollár taky chytil jasnou tutovku. Takže celkově: odbojované utkáni s kvalitním soupeřem a spravedlivá remíza," konstatoval kouč Vyškova.

Největší šanci hostů zazdili v 72. minutě Drápal a Nevídal. Nejprve šel Drápal středem sám na Kollára, ale ten jeho ránu zblízka skvělým reflexem vyrazil, dorážku pak Nevídal poslal rovněž z dobré pozice vedle. Vítězství domácích mohla o deset minut později zařídit skvělá hlavička navrátilce Romana Smutného. Jenže po Kucharčukově dlouhém centru zprava prudká rána jen orazítkovala levou tyčku hodonínské klece. „Opravdu jsem si myslel, že už je to gól. Chyběla troška štěstí, pár centimetrů doleva a mohl jsem zápas rozhodnout," rmoutil se po utkání Smutný, nicméně jeho výkon naznačil, že po zranění bude pro mužstvo přínosem. „Ted to je přesně rok, co jsem se trápil s kolenem. Na operaci jsem byl 13. září 2012. Naplno to ještě nejde a kdyby byl zápas z nějaké strany rozhodnutý, tak bych na hřiště asi ještě nešel. Ale cítím se dobře a hlavně mám chuť do fotbalu, protože jsem dlouho nehrál. Ještě to není stoprocentní, ale doufám, že to bude lepší a lepší. Věřím, že během podzimu se do toho dostanu a budu hrát to, na co mám," dodal už optimističtěji rodák z Lulče a bývalý prvoligový fotbalista.

Na bezgólové remíze tak nic nezměnil ani závěrečný nápor domácích. S dělením bodů nakonec souhlasil i kouč hostů Luděk Zlámal, ale stihl před tribunou veřejně pochválit výkon hlavního rozhodčího Tomáše Řezníčka. „Kdyby tak pískali všichni, tak nebudou zbytečné emoce. Ale k utkání. Podle toho, jaké měl soupeř výsledky a jaké jsme měli informace o jeho hře, tak jsme s bodem spokojeni. Ale jak už to bývá, když vidíte ty gólové šance, tak potom trenér trochu přemýšlí o tom, že to mohlo skončit i líp. Na druhou stranu domácí před koncem trefili tyčku, takže ta remíza asi odpovídá. Ale bylo by lepší, kdyby to skončilo třeba 2:2," řekl trenér Hodonína.

Machálkův tým se v dalším kole představí opět doma. V sobotu hostí Pelhřimov a nad sestavou visí velké otazníky, protože zranění obou klíčových hráčů Machálka a Jeřábka jsou zřejmě vážnějšího rázu. Takže základní jedenáctku Machálek sestaví zřejmě až těsně před zápasem podle aktuálního početního stavu mužstva a je hodně pravděpodobné, že šanci dostanou hráči, kteří dosud víc zahřívali lavičku.

MFK Vyškov – RSM Hodonín 0:0

Rozhodčí: Řezníček – Lakomý, Motal (Šoukal)

Žluté karty: Kucharčuk, Smutný (oba Vyškov).

Diváci: 266.

Vyškov: L. Kollár – Vrána, Koláček, Hodinář, Baričák (46. Palla) – Kucharčuk, Jeřábek (64. Smutný), Žoček, Machálek (57. Urbančok) – F. Novotný, Hradil.

Hodonín: Navrátil – Jiří Maršálek, Trčka, Spazier, Hynek Maršálek – Stráník (90. Závorka), Polák (70. Novotný), Šturma, Salajka (81. Sychra) – Drápal, Nevídal.

Výsledky 15. kola: Pelhřimov – Tasovice 1:2 (1:0), Vrchovina – Napajedla 1:0 (0:0), Velké Meziříčí – Uherský Brod 1:0 (0:0), Líšeň – Blansko 1:1 (0:0), Rosice – Bohunice 3:1 (1:1), Bystrc – Polná 3:0 (2:0), Stará Říše – Bystřice nad Pernštejnem 2:1 (1:1).

Po minutách:

13. spletitá situace před domácí brankou po brejku Poláka skončila rohovým kopem hostů a naznačila, že Hodonín nepřijel jen bránit.

18. Filip Novotný se po Machálkově uličce ocitl v čisté šanci, ale míč mu na nárt nesedl a slabá střela z pozice uvnitř pokutového území odskákala těsně vedle.

20. Machálek střílel tvrdě z hranice velkého vápna, ale přesně do dobře postaveného brankáře hostů Navrátila.

27. I hostující Nevídal z podobné pozice jen „našel" brankáře Kollára.

36. Drápal obešel Hodináře a domácí měli štěstí, že Nevídal po přesné přihrávce přes malé vápno při zakončení uklouzl. Byl sám před opuštěnou polovinou vyškovské branky.

40. Hynek Maršálek stylově naskočil na Nevídalův střílený centr a tvrdou hlavičku Kollár reflexem vytlačil z pod břevna na roh.

41. Machálek se zleva uvolnil dovnitř, ale pravačkou z rohu velkého vápna pálil křížem vysoko nad.

57. Pro zranění zad po faulu musel odstoupit Machálek.

59. Palla centroval dobře zprava, bohužel do liduprázdného prostoru před Navrátilem.

62. Roman Smutný se chystal nahradit zraněného Jeřábka, ale ten se ještě na trávník na dvě minuty vrátil.

66. Hradil poslal balon prudce od břevna do sítě, bohužel pro domácí z ofsajdového postavení.

72. Dvojšance hostů. A veliká. Nejprve šel Drápal středem sám na Kollára, ale ten jeho ránu zblízka skvělým reflexem vyrazil, dorážku pak Nevídal poslal rovněž z dobré pozice vedle.

81. Drápal se možné šance asi polekal a zblízka pálil do oblak.

82. Kucharčukův dlouhý centr zprava krásně hlavou trefil Smutný a prudká rána orazítkovala levou tyčku Navrátilovy klece.

84. Hodinář dostal k trestnému kopu ideální pozici i vzdálenost, oblouček letěl hezky, ale slabě.

87. Vrána našel centrem před brankou Hradila a jeho hlavička jen prosvištěla těsně nad břevnem.