Jeden z nejzkušenějších fotbalistů Sokola z úpadku svého oblíbeného oddílu smutní. „Je to obrovská škoda, já tam byl už ve chvíli, kdy se hrály nižší soutěže. Pak přišel postup a v krajském přeboru to taky s námi nevypadalo špatně, vždyť jsme ho dokázali i vést,“ lituje. Jako hlavní příčinu konce vyhřívání se Dědic na krajském fotbalovém výsluní vidí jak určité problémy v klubu, třebaže staršího data, tak i přístup nových mladých hráčů. „Chyba byla kolektivní a z obou stran, z hráčské i od vedení. Jde o krajský přebor, ten už je poměrně sledovaný, je to slušná úroveň a dobře se v něm pohybovat vyžaduje bezchybnou spolupráci a oddanost všech hráčů. Bohužel to se v Dědicích úplně bez zakolísání nedělo,“ dodal.

Jak uvedl šéf klubu Sokola Stanislav Novotný, poslední kapkou, která rozhodla o hození ručníku do krajského ringu, byla malá účast na posledních trénincích. „K tomu toho moc neřeknu, bohužel na ně jsem moc nechodil ani já. Ale vím, že poskládat tým nebylo v poslední době jednoduché. Když odešli starší zkušení borci jako Lžičař, Šmehlík a další, tak se to trochu rozpadlo. A noví hráči, ti slyšeli o problémech a zdálo se mi, že do toho prostě nechtějí jít a nepůjdou úplně naplno,“ řekl Horváth.

Sám se ještě na jaře staral také o vyškovskou mládež a ví, že zrovna v letošním létě žádné velké zástupy čekatelů na dres v některém mužském celku nevznikaly. „Třeba u nás v Rostexu jich dosáhlo potřebného věku jen pár. Příští roky to už ale bude lepší, to je jisté. Možná to chtělo vydržet, ale asi to prostě už nešlo. Protě je to velká škoda,“ uznal na závěr.