Ta je ovšem vzhledem k síle soupeře velmi cenná. I Pelhřimov má v soutěži vysoké ambice.

Potvrdil je hned kvapíkem nasazeným v úvodu utkání. Už ve třinácté minutě se ujal vedení a do poločasu měl ještě několik dobrých možností.

Snahu hostů o protihru zabrzdilo dvojí střídání pro zranění. „Z venku je bod dobrý, ale mohli jsme i vyhrát. S hrou mohu být spokojený až ve druhém poločase. V prvním jsme byli moc vlažní a nepřispělo tomu ani vynucené střídání Kropáčka a Pally. Na druhé straně je pozitivní, že ti, co přišli za zraněné hráče, je dokázali nahradit,“ konstatoval trenér Rostexu Valdemar Horváth.

Přestávka Vyškovským skutečně prospěla. Po obrátce režírovali zápas, vyrovnali a měli i možnosti úplně otočit výsledek. V 57. minutě střílel Hradil těsně vedle. O deset minut později ho napodobil Martin Žoček. V 71. minutě už Hradil nezaváhal, využil kiksu Naniáše a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ještě v poslední Hradil znova obešel Naniáše, ale a jeho střelu zlikvidoval včasným vyběhnutím brankář Moravec. „První poločas se nám vydařil, ale po změně stran jsme hořeli především na lajnách a Vyškov zaslouženě vyrovnal. Hráči utkání odmakali a proti dobře připravenému soupeři jsem rád nakonec i za bod,“ sportovně přiznal domácí trenér Ján Kubík.

Divize má ve středu na pořadu vložené kolo. Vyškov jede do Velkého Meziříčí. „Mrzí mě zranění obou hráčů, přičemž Kropáček se určitě do pořádku nedá. V anglickém rytmu zápasů budou citelně chybět,“ dodal Horváth.

Divize D

5. kolo:

Pelhřimov – Vyškov 1:1 (1:0)

Branky: 13. Průcha – 71. Hradil.

Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Vacek, Kocián, Naniáš – Benda, Fišer (68. Sládok), Průcha, Čihák – Krtek, M. Moravec.

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, M. Kollár, Miloš Žoček – Pospíšil, Martin Žoček (89. Rychlík), Voral, Palla (33. Sigmund) – Hradil, Kropáček (35. Lička).