Také Bučovice se stejně jako rousínovský Framoz natrápily v úvodním ostrém utkání sezony s koncovkou. Klubové účinkování v dalším ročníku I.A třídy, skupiny B zahájily v Ratíškovicích a na cestu domů si chtěly přibalit nějaký ten bodík. „Věděli jsme, že domácí mají mužstvo v přestavbě. Trochu jsme s tím kalkulovali. Chtělo to pohlídat začátek utkání a hrát na rychlé brejky. To se nám povedlo, jenže nezvládli jsme to ve finální fázi. Myslím, že kdybychom hráli do půlnoci, tak jsme gól nedali,“ prohlásil bučovický trenér Alois Špičák.

Co se nepodařilo hostům, to zvládli Ratíškovičtí, byť jen jednou. Na začátku druhého poločasu se o to zasloužil Jakub Bábíček, když po zmatcích v bučovickém vápně a několikanásobném odrazu míč dokopl do sítě. „To nebyla žádná velká šance, tak trochu nešťastná náhoda. Škoda,“ dodal Špičák.

Přesto se Bučovičtí dál snažili a vybudovali si další dobré pozice ke skórování. Neyvužili ovšem žádnou, a tak si připsali nejtěsnější porážku. „Určitě vládne nespokojenost. V první půli to nebylo od nás ono, ale ve druhé už jsme předváděli slušný fotbal. Jen bez zakončení, mohli jsme mít minimálně bod. Musíme to napravit v dalším zápase doma, ale je jasné, že bez koncovky to nepůjde,“ řekl Špičák.

Statistika zápasu
I.A třída, skupina B, 1. kolo
Ratíškovice x FC Bučovice
1:0
Poločas: 0:0
Branka: 50. Bábíček.