Jak a kde trénujete?

Poprvé jsme se sešli už v polovině ledna, ale to byla jen taková informativní schůzka. Seznámení se s programem následující dnů. V tomto období je to stejné jako v jiných amatérských klubech. Je to hlavně o nabírání fyzické kondice. Běháme venku a jednou týdně jsme v tělocvičně na učilišti. Od soboty už k tomu přibydou zápasy, ale preference fyzické přípravy ještě dlouho zůstane. V posledním únorovém týdnu pojedeme na čtyři dny na soustředění na Baldovec. Tam to známe a ještě to bude převážně o kondičce, i když si to tam zpestříme zápasem v Morkovicích.

S jakým kádrem pracujete? Máte už posily?

Máme zhruba osmnáct fotbalistů. To je optimální stav. Z podzimního kádru chybí jen dva hráči. Milan Račanský se vrátil do Vyškova a Jindřich Beneš mně oznámil, že tuto sezonu z rodinných důvodů vypouští. Do přípravy jsme vzali vlastní dorostence Maxiána, Škodáka, Nohela a brankáře Fládra. Z Dražovic se vrátil Radil. Obecně lze tedy říct, že se kádr moc nezměnil. Ale může se to samozřejmě vyvíjet. Jsme v kontaktu s trenérem Vyškova panem Machálkem.

Splnily se vaše představy o soupeřích na rozehrání?

V podstatě ano. Máme takové tradiční kluby, s nimiž poslední dvě sezony hráváme téměř pravidelně. V sobotu to bude Žebětín na umělé trávě Sparty Brno. Dále brněnská Slatina a týmy z jiných krajských přeborů, abychom si také osahali jiný fotbal, než se hraje tady na jižní Moravě. To znamená Velká Bíteš z Vysočiny, z Olomouckého kraje Kralice na Hané a ze Zlínského Morkovice. Největší prověrkou bude určitě divizní Blansko a pro generálku jsme stejně jako loni zvolili béčko Líšně. Loni s tím byla velká spokojenost.

Hovořil jste s hráči o tom, kam by se Rousínov měl posunout po jarní části?

Mluvil, ale nevím, jestli to mám říkat do novin, protože na mě dost udiveně hleděli. Nakonec jsme se tak nějak domluvili, že nás nebaví dívat se pod sebe, a že se musíme dostat do první pětky. Kdyby to skončilo líp, nikdo by se samozřejmě nezlobil. Kádr na to určitě máme. Ovšem bude to moc těžké. Třeba už jen ten začátek. Začínáme sice doma s Ivančicemi, pak ale jedeme do Mutěnic a v úvodu máme týmy ze špice Bohunice, Bystrc a další.

Program přípravných utkání:

Sobota 30. ledna – 14.00: Rousínov – SK Žebětín (I. A), UT Sparta Brno

Sobota 6. února – 14.00: Rousínov – SK Slatina (I.A), UT Sparta Brno

Sobota 13. února – 13.00: Rousínov – FK Blansko (divize), UT Vyškov

Sobota 20. února – 13.00: Rousínov – FK Kralice (KP), UT Vyškov

Sobota 27. února – 15.00: FC Morkovice – Rousínov (KP), UT Morkovice

Sobota 5. března – 12.00: Rousínov – Spartak Velká Bíteš (KP), UT Sparta Brno

Sobota 12. března – 16.00: SK Líšeň B (I.A) – Rousínov, UT Líšeň

První jarní kolo – neděle 20. března – 15.00: Rousínov – FC Ivančice