„Baník určitě předvedl svoji kvalitu, řekl bych srovnatelnou se Slovanem Bratislava. Nedostali jsme gól, čeho jsi hodně ceníme. Kluci to odpracovali velmi dobře, snažili se, běhali. Dokonce jsme tam měli některé hráče na netradičních postech a uhráli si to. Takže pro nás výborný zápas a zase další cenné zkušenosti,“ shrnul po utkání vyškovský lodivod.

Už v první minutě měl Baník trochu problémy s vyřešením závaru před svojí brankou po akci Metsoka, ale míč nakonec doputoval mimo tyče. V dalším průběhu se hrála vyrovnaná partie, ve které měly navrch obrany a do větších šancí se v podstatě ani jeden tým v první půlhodince nedostal. Hlavně po rohových kopech to ale na obou stranách uhodit mohlo.

Příprava:
FC Baník Ostrava
– MFK Vyškov 0:0

ŽK: Nghabo (Vyš.). Diváků: 404. Hráno na UT ve sportovním centru Baníku Vista.
Vyškov: Borek — Němeček, Straalman (46. Sylla), Nghabo, Kayondo (46. Williams) – Lahodný (62. Červeň) – Diallo (46. Ilko), Moučka, Krška (78. Štěpánek), Fomba (74. Kamara) – Metsoko (78. Delferriere). Trenér: Jan Kameník.

Gólové šance přišly až závěru Ve 38. minutě ji z levé strany nevyužil domácí Tanko a o dvě minuty později zahrozil Baník z opačné strany Kubalou. Borek nejprve míč reflexem vykopl nohou a v dorážkách vyškovští obránci baníkovce stihli zablokovat. Do přestávky ale mohli jít s náskokem i hosté. Bohužel akci po ose Diallo - Moučka - Metsoko nakonec překombinovali a z nadějné příležitosti zůstal jen rohový kop.

„V první půlce jsme Baníku vzdorovali trochu víc a až na jednu nebo dvě situace jsme jejich koncovku dokázali eliminovat. Měli jsme tam velmi dobré pasáže, dokonce jsme si vypracovali i nějaké závary, po kterých mohl padnout gól,“ konstatoval Kameník.

Po přestávce se prvoligový favorit přece jen dostal víc do hry a v úvodu a závěru měl šance, které se daly označit za gólové. Jenže důraz v koncovce domácím tentokrát chyběl. Územní převaze Ostravanů se Vyškované snažili čelit rychlými brejky a po některých se dostali i ke střelám, ale končilo to podobně, jako z domácích kopaček. Slabou střelou.

„Bohužel jsme nezachytili začátek druhé půle, kdy jsme se na hřišti trochu hledali. Tam na nás Baník jakoby vletěl a začal si vytvářet i nějaké šance, které jsme přežili a nějaké střely ze střední vzdálenosti výborně pokryl Borek. Těch patnáct minut ve druhém poločase jsme opravdu nebyli kompaktní. Pak se hra pomalinku zase vyrovnala, začali jsme zase trochu víc se pohybovat a zase jsme si vytvořili nějaké náznaky šanci, ale nedotahovali jsme to do konce. Dneska nám v ofenzivě prostě něco chybělo. Na druhou stranu v defenzivě už ta druhá část druhého poločasu byla zase slušná,“ dodal k hodnocení šéf vyškovské lavičky.

I v dalším utkání čeká Vyškovany prvoligová prověrka. Ve čtvrtek se střetnou s FC Zlín (11.00) v jeho fotbalovém areálu Vlastimila Marečka.