„Znova se nám opakovalo, to co v předešlých zápasech v Trenčíně a se Zbrojovkou. Tedy ztráta koncentrace. Místo, abychom pustili balón do autu, tak to chtěl Bruno (Bruno Morgado, pozn. red.) uhrát, ale ztratil balón. Přišel centr před naši branku, kde to Dan Přerovský krásně uklidil na 2:1. Ke konci zápasu po standardní situaci a odraženém míči jejich hráč střílel po zemi, někdo to tečoval patou a došouralo se to do branky na 2:2,“ popsal trenér Jan Trousil chyby, které vedly ke ztrátě vítězství.

Příprava:
MFK Vyškov –
FC Slovan Rosice 2:2
Poločas: 0:0. Branky: 59. Lahodný, 66. Lacík – 76. Přerovský, 83. Novák. Rozhodčí: Adámková – Podaný, Líkař. ŽK: Jambor – Šíp. Diváků: 50. Hráno na UT ve Vyškově.
Vyškov: Essele – Ilko (46. Olšanský), Srubek (46. Matys), Harušťák, Morgado – Dobbelaere, Lahodný, Langer (46. Cabadaj), Klesa (46. Lacík) - Jambor (46. Jaroš) – Macej (46. Burac). Trenér: Jan Trousil.
Rosice: Juran – Černý (46. Vítámvás), Zezula, Krejčí (46. Drbal), Praks (46. Šíp) – Buchta (46. Dobrovodský), Novák – Přikryl, Koláčný, Sedláček – Fila (46. Přerovský). Trenér: Petr Čejka.

Kouč Vyškova nebyl spokojený ani s výkonem v prvním poločase, kdy se hrál opatrný fotbal bez většího pohybu a prakticky bez šancí. U hostů to bylo pochopitelné, hráli svůj první přípravný zápas a proti soutěži o třídu výš.

„Chyběl mně pohyb, hlavně středových hráčů, nedostávali jsme se k zakončení. Po vystřídání šesti hráčů v poločase se obrázek hry změnil. Dali jsme dva góly a měli dost šancí, abychom odskočili na víc než 2:0. Zvrátit jsme to mohli i za stavu 2:2 po dvou šancích přes Lacíka, který hrál velmi dobře. Takže, každopádně promě velmi dobrý druhý poločas, ale budeme se bavit o tom, proč ztrácíme ke konci zápasu koncentraci a necháváme si dávat zbytečné góly,“ zestručnil Trousil své hodnocení.

Další přípravný zápas sehraje MFK Vyškov v pátek 4. února na domácím umělém trávníku proti Skalici 13.00). V neděli pak tým vyrazí na soustředění do Turecka, kde má v rámci už herní přípravy v plánu dvě přátelská utkání.