Ztráta dvou bodů totiž nic nezměnila na tom, že Ivanovice dosáhly svého historického fotbalového úspěchu. Po letech v I.B třídě i nižších soutěžích si letos vybojovaly postup do I.A třídy. „Věděli jsme, že Újezd, jediný, kdo nás ještě mohl ohrozit, remizoval v Šaraticích a už nás nemůže předhonit,“ řekl šťastný trenér domácího týmu Josef Svoboda.

Snad i proto jeho svěřenci v zápase nepodali zrovna soustředěný výkon. Kunštát, který přijel s pouhými jedenácti hráči, přesto zanechal sympatický dojem.
I tak se domácí brzy ujali vedení. Ve třinácté minutě se po rohu nemýlil Gergely. Hosté však o chvíli později, ve dvacáté minutě, vyrovnali prostřednictvím Bašného.

Podobně vypadala hra i ve druhém poločase. V šedesáté minutě Slovan opět vedl díky Jičínskému, toto vedení ale vydrželo jen pět minut. Ze sedmi metrů se totiž trefil Novotný. „Oba góly padly po našich chybách,“ povzdechl si ivanovický trenér Svoboda.

Domácí měli ještě jednu velkou šanci k tomu, aby postup oslavili vítězstvím. V osmdesáté minutě se po chybě kunštátské obrany řítil domácí útočník sám na gólmana Kubíčka, ale vysoko přestřelil.
Po této šanci došlo ke kurióznímu střídání, kdy hostujícího Bednáře vystřídal kunštátský trenér Petr Loukota. Nutno říci, že své svěřence ze hřiště dirigoval dobře a dovedl je k cenné remíze.

Ivanovickým tento výsledek však moc nevadí a už myslí na sezonu ve vyšší soutěži. „Čeká nás spousta práce. Chceme posílit asi o tři hráče, důvěru ale z velké části dostane kádr, který si postup vybojoval,“ načrtává ivanovický lodivod.
Poslední zápas čeká Ivanovice dnes v Bohdalicích. „Chceme jej odehrát důstojně. Myslím, že padne hodně gólů,“ tipl si trenér Svoboda. A zřejmě se nemýlí. Pěkný fotbal v exhibičním duchu se dá očekávat už proto, že utkání načne oslavy padesáti let bohdalického Sokola.